کد خبر: ۷۰۹۹۳۷۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

رئیس اتاق اصناف خرامه گفت: طی تفاهم نامه‌ای بین اتاق اصناف و شهرک صنعتی خرامه، این شهرک آماده استقرار ۱۵۵ واحد صنعتی به مساحت چهار هکتار است.

آمادگی شهرک صنعتی خرامه جهت استقرار اصناف کارگاهیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس اتاق اصناف شهرستان خرامه اظهار داشت: باید حمایت‌های مختلفی از اصناف کارگاهی و خدماتی صورت پذیرد تا این صنوف در شهرک صنعتی شهرستان مستقر و توسعه و توانمندی واحد‌های صنفی صنعتی روزافزون و دستاورد‌های جدیدی داشته باشند.

علیرضا ایزدی افزود: واحد‌های صنفی توانمندی‌های فراوانی دارند که باید در جهت حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد توسعه فضای کسب و کار در شهرستان و استان بیشتر شناسانده شود و با استقرار در شهرک‌های صنعتی در انجام این مهم تسریع خواهد شد.

او، این اقدام را هدیه‌ای ویژه از طرف اتاق اصناف و شهرک صنعتی شهرستان به واحد‌های صنفی دانست و افزود: با پیگیری و نشست‌های مختلف مقرر گردید حدود چهار هکتار زمین ویژه ١۵۵واحد صنفی با شرایط مناسب در اختیار اصناف قرار داده می‌شود و واحد‌های صنفی با مراجعه به اتاق اصناف و معرفی نامه به شهرک صنعتی جهت تحویل مدارک و تشکیل پرونده، جهت تحویل زمین اقدام کنند.

مدیر شرکت شهرک صنعتی خرامه هم بیان کرد: زیر ساخت‌های لازم برای به استقرار صنوف کارگاهی و خدماتی در شهرک صنعتی خرامه فراهم است.

سیاوش کشاورز افزود: صنوف برای جابجایی نیازمندی‌های فراوان از قبیل تغییرکاربری محل و سایر مجوز‌ها که با ورود به شهرک صنعتی معاف و می‌توانند از دیگر مزایای استقرار در شهرک صنعتی برخوردار شوند.

او با اشاره به استقرار صنوف کارگاهی و خدماتی در شهرک صنعتی شهرستان خرامه، عنوان کرد: آمادگی داریم تا با اعلام اتاق اصناف، طبق درخواست آن‌ها زون بندی در شهرک صنعتی انجام و واحد‌های صنفی در آنجا مستقر شوند.

کشاور بیان کرد: صنوف مختلف با استقرار در شهرک صنعتی می‌توانند از مزایایی مانند استفاده حداکثری از ظرفیت و امکانات زیربنایی ایجاد شده، کمک به سامان دهی صنوف، جلوگیری از پراکندگی ناموزون و کمک در جهت توزیع متمرکز اصناف، امکان تعامل سریع و آسان با واحد‌های صنعتی، مستثنی بودن از قانون شهرداری‌ها و امکان صدور پروانه ساختمان و پایان کار بصورت رایگان، امکان پذیرش اسناد تک برگ زمین‌های واگذار شده بعنوان وثیقه نزد بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری، امکان تخفیف در قیمت مصوب حق بهره برداری شهرک و پرداخت هزینه‌های مربوطه بصورت نقد و اقساط، امکان احداث واحد‌های صنفی بر اساس طرح تیپ مصوب و فاقد محدودیت در تراکم و سطح اشغال بهره‌مند شوند.

پیرو تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق اصناف ایران، تفاهم نامه‌ای با حضور مدیر شهرک صنعتی خرامه و رئیس اتاق اصناف این شهرستان به امضا رسید که تعداد ۸۰ قطعه زمین ۵٠ متری به قیمت سه میلیون و صدو پنجاه هزار تومان، ۲۵ قطعه زمین واحد ۱۰۰ متری به قیمت شش میلیون و ۳۰۰ هزارتومان و ۵۰ قطعه ۱۵۰ متری و ۲۰۰ متری به قیمت ۹ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان و ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان و مبلغ ۱۰ درصد کل پرداخت و مابقی به صورت اقساط ۴۸ ماهه از شرایط مالی زمین‌های آماده واگذاری به اصناف کارگاهی و خدماتی در شهرک صنعتی خرامه است.
انتهای پیام/م 

افزایش همکاری های اتاق اصناف خرامه با شهرک صنعتی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر