کد خبر: ۷۱۰۰۰۸۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

جانشین ستاد اربعین صنعت نفت جنوب از آبرسانی به مواکب اربعین حسینی در مرز‌های شلمچه و چذابه با اختصاص ۱۵ دستگاه تانکر آبرسان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد خانچی جانشین ستاد اربعین صنعت نفت جنوب گفت: به منظور تامین بخشی از نیاز آب موکب‌های اربعین حسینی در مرز‌های شلمچه و چذابه، ۱۵ دستگاه تانکر آبرسان اختصاص یافت.

او بیان داشت: امسال تمام خدمات ویژه ایام اربعین از سوی شرکت‌های وابسته به وزارت نفت در استان خوزستان به صورت یکپارچه ارائه می‌شوند.

به گفته خانچی، صنعت نفت در کنار دیگر دستگاه‌های متولی روزانه ۵۰۰ هزار لیتر آب آشامیدنی در اختیار موکب‌های مستقر در مرز‌های خروجی به کشور عراق قرار خواهد داد.

جانشین ستاد اربعین صنعت نفت جنوب تصریح کرد: با توجه به اهمیت آبرسانی، با تلاش کارکنان ترابری صنعت نفت، این تانکر‌های آبرسان روزانه ۲ یا ۳ سرویس در مسیر‌های منتهی به مرز‌ها تردد می‌کنند.

این مقام مسئول به هماهنگی‌های انجام شده با ستاد اربعین استان خوزستان اشاره کرد و اذعان داشت: این ۱۵ تانکر تا پایان اربعین به خدمات رسانی به زائران اربعین ادامه می‌دهند.

بر اساس این گزارش، رییس کمیته تغذیه، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان روز گذشته به افزایش پنج تا ۶ برابری جمعیت زائران اربعین در مرز‌های شلمچه و چذابه نسبت به اربعین پارسال اشاره کرد و گفت: برای تامین آب آشامیدنی زائران بامشکل روبرو هستیم و از هموطنان تقاضا داریم نذر آب کنند.

همزمان با شروع تردد زائران اربعین حسینی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان تعداد ۲ جایگاه سیار سوخت رسانی در مرز چذابه مستقر کرد.

این جایگاه‌ها برای تامین سوخت موردنیاز اتوبوس‌هایی است که به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می‌دهند و به صورت شبانه روزی تا پایان ماه صفر فعال خواهند بود.

همچنین شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع، تعداد ۱۰ هزار سیلندر برای ۳۰۰ باب موکب در مرز چذابه درنظر گرفته اند.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روز‌های آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه‌های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت به اوج خواهد رسید.

انتهای پیام/گ

تامین آب موکب اربعین در مرز‌های خوزستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر