کد خبر: ۷۱۰۱۲۰۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت: ۳۵۰ نیروی فوریت‌های پزشکی در اییام اربعین حسینی به زائران خدمات رسانی می کنند.

استقرار ۳۵۰ نیروی فوریت‌های پزشکی برای امداد رسانی به زائران اربعینبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حبیب معصومی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان افزود: ۸۳ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس و یک فروند بالگرد امدادرسان از امروز در سطح جاده‌ها و داخل شهر‌های مختلف استان همدان مستقر شدند تا خدمات رسانی لازم را در امور بهداشت و درمان به زائران حسینی ارائه دهند.

او اضافه کرد: این آماده باش تا پنجم آذرماه امسال در سطح استان همدان ادامه خواهد داشت.

معصومی در ادامه با اشاره به اعزام پنج دستگاه آمبولانس همراه با ۱۵ پزشک و کارشناس بهداشت و درمان به مرز مهران گفت: این پنج دستگاه آمبولانس  در فرودگاه همدان به ۶۰ دستگاه خودرو فوریت‌های پزشکی کشور ملحق می‌شوند و قرار است در مرز مهران خدمات رسانی پزشکی داشته باشند.

او بیان کرد: ۱۵ نفر از پرستاران نمونه این استان امروز به درخواست علوم پزشکی خوزستان، به اهواز عزیمت کردند تا با استقرار در بیمارستان‌های مورد نیاز این شهر، در راستای خدمات دهی پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی کمک کنند.

معصومی با اشاره به آماده باش ۴۰ پزشک و کارشناس پیشگیری از بیماری‌ها و بهداشت و محیط در سطح استان گفت: این نیرو‌ها قرار است ضمن نظارت بر طبخ غذا‌های نذری، در ۳۰ موکب ایجاد شده در استان نیز خدمات لازم را ارائه دهند.

او یادآور شد: همچنین یک تیم چهار نفره متشکل از پزشک و کارشناسان بهداشتی از همدان امروز به عراق عزیمت کرده و قرار است خدمات رسانی پزشکی را در مکان‌های از قبل تعیین شده انجام دهند.

معصومی با اشاره به استقرار اتوبوس پزشکی در سه راهی شهر بهار و در مسیر اصلی تردد زائران اربعین حسینی به غرب کشور، گفت: این اتوبوس به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی پزشکی به متقاضیان است.

او افزود: توزیع دارو برحسب نیاز و تشخیص پزشک و نیز خدمات دهی پزشکی به بانوان نیز در این مکان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ د 

خدمات رسانی فوریت های پزشکی استان همدان در ایام اربعین

منبع: ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر