کد خبر: ۷۱۰۳۲۰۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت:تلاش می کنیم که حوزه شرق استان مورد توجه جدی قرار گیرد و در تمامی زمینه‌ها کمبود‌های آن مرتفع شود.

احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: شورای آموزش و پرورش بهترین ظرفیت در هر شهرستان و منطقه است که در آن مسئولان رده بالای محلی حضور دارند و می‌توان از این ظرفیت بالا در جهت توسعه و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت استفاده کرد.

او با اشاره به اینکه در قانون هیچ شورایی جایگاه شورای آموزش و پرورش را ندارد و شورای آموزش و پرورش در جایگاه بالایی قرار گرفته است، گفت: تلاش ما این است که حوزه شرق استان مورد توجه جدی قرار گیرد و در تمامی زمینه‌ها کمبود‌های آن مرتفع شود و در این زمینه جذب اعتبارات دولتی و غیردولتی و حضور خیران در این امر ضروری است.

اسکندری نسب بیان کرد: هیچ دستگاهی نباید آب، برق و گاز مدارس را قطع کند، زیرا در قانون مدارس معاف از پرداخت هزینه‌های آب و گاز شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تبدیل به احسن کردن زمین‌های مازاد و تجاری آموزش و پرورش را برای کسب درآمد‌ها و افزایش درآمد‌های اختصاصی در حوزه تعلیم و تربیت لازم و ضروری دانست و افزود: همه دستگاه‌ها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند، تا خیرین بتوانند در حوزه مدرسه‌سازی بدون هیچ موانعی کار مدرسه‌سازی را انجام دهند.

اسکندری نسب با اشاره به این که زینت بخش نظام جمهوری اسلامی نیست که روز به روز بر تعداد بیسوادان آن افزوده شود، عنوان کرد: همه مسئولان و آحاد مردم باید به کمک آموزش و پرورش بیایند تا درصد با‌سوادی در شهرستان‌ها و مناطق به ۱۰۰ درصد برسد.

احمد اسکندری نسب با اشاره به اینکه شناسایی بی سوادان برای ما خیلی ضروری و مهم است، افزود: باید در این زمینه بسیج عمومی صورت گیرد و همه به کمک آموزش و پرورش بیایند.

انتهای پیام/ی

افزایش تعداد باسوادان در استان کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر