کد خبر: ۷۱۰۴۰۷۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۱۰۴۰۷۰
گروه : کرمان » کرمان

رییس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در ۲۴۳ مدرسه استان اشاره کرد.

برگزاری طرح نظام مراقبت اجتماعی در ۲۴۳ مدرسه استان کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، غلامرضا رشیدی، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان گفت:  طرح نظام مراقبت اجتماعی در سه شهرستان و منطقه استان از جمله ناحیه ۲ با ۹۳ مدرسه و شهرستان بم با ۹۲ مدرسه و همچنین شهرستان راور در ۵۸ مدرسه این شهرستان برگزار شده است.

او به پوشش دهی مداخلات و حمایت‌های روانی، اجتماعی دانش آموزان در معرض خطر و دارای اختلال سوء مصرف مواد مخدر در ۳۲ منطقه آموزشی استان خبر داد و افزود: این طرح با شناسایی ۳۷ هزار و ۶۴۷ دانش آموز و خانواده‌های پرخطر شناسایی شده اند که ۳۲ نفر از آنان تاکنون درمان شده اند.

رشیدی به اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی و سبک‌های فرزندپروری و روش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه والدین اشاره کرد و بیان داشت: این طرح در دو هزار و سیصد و شصت و هشت مدرسه استان اجرا شد و در آن بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ نفر از والدین به مدت ۴ ساعت مورد آموزش قرار گرفتند.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان از اجرای طرح همکاری خانه و مدرسه ویژه پایه اول ابتدایی در دو منطقه آموزشی و هفت مدرسه استان اشاره کرد و گفت: در این طرح ۱۲۸ دانش‌آموز به مدت ۱۶۰ ساعت دوره آموزشی را گذرانده اند.

رشیدی به برگزاری ۹۶۲ نمایشگاه سیار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و بازدید بیش از ۳۳ هزارو ۶۷۰ دانش آموز از این نمایشگاه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: دوره‌های آموزش ارتباط موثر با دانش آموزان، شناخت عوامل محافظ و عوامل خطر، روش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه کارکنان مدارس در بیش از ۲۳۰۰ مدرسه و با حضور بیش از چهار هزار و ۱۰۰ نفر به مدت ۴ ساعت در ۳۲ منطقه آموزشی استان برگزار شده است.

انتهای پیام/س

برگزاری طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در ۲۴۳ مدرسه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر