کد خبر: ۷۱۰۴۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۱۰۴۵۴۲

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به نظرم تیم ملی بحرین نسبت به سال‌های گذشته افت محسوسی داشته است و همین موضوع به نفع تیم ملی کشورمان است.

محمد نصرتی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازی تیم ملی ایران برابر تیم ملی بحرین در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: به نظرم تیم ملی بحرین نسبت به سال‌های گذشته افت محسوسی داشته است و همین موضوع به نفع تیم ملی کشورمان است. البته بازی‌های ایران و بحرین همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده است و برخی از بازیکنان بحرین زبان فارسی بلد هستند و سعی می‌کنند بازیکنان ما را تحریک کنند. به هر حال  تیم ملی کشورمان قدرتمند است و به طور حتم این بازی به نفع ما به پایان می‌رسد.  

نصرتی درباره اینکه بازی‌های ایران و بحرین همواره حساس بوده است و آن‌ها سعی می‌کنند جنگ روانی به راه بیاندازند، گفت:  تیم‌های فوتبال حوزه خلیج فارس برابر تیم ملی کشورمان باانگیزه بازی می‌کنند. تیم ملی بحرین چند سال پیش مانع صعود ایران به جام جهانی شد و پرچم عربستانی‌ها را برافراشتند و  از آن زمان به بعد حساسیت‌های بازی این ۲ تیم بیشتر شده است. اگر بازیکنان ما فقط تمرکزشان روی بازی باشد مشکل خاصی به وجود نمی آید.


بیشتر بخوانید: ۵ بازیکن تیم ملی ایران به دنبال تکرار تاریخ سازی برابر بحرین


او درباره اینکه تیم ملی ایران می‌تواند طلسم پیروز نشدن برابر تیم ملی بحرین در کشورش بشکند، گفت: به هر حال بحرینی‌ها از شرایط میزبانی برخوردار هستند و کیفیت زمینشان هم خوب نیست. همچنین شرایط فیزیکی بازیکنان بحرین با بازیکنان کامبوج و هنگ هنگ قابل قیاس نیست، اما تیم ملی کشورمان می‌توانند بحرین را در خانه اش شکست بدهند.

زود است توانمندی ویلموتس را ارزیابی کنیم 

نصرتی درباره اینکه تیم ملی فوتبال با حضور ویلموتس هجومی بازی می‌کند، بیان کرد: کی روش ساختار دفاعی تیم ملی را سروسامان داد و بعد از آن نیاز به تفکرات هجومی در تیم ملی بود که فدراسیون فوتبال تصمیم درستی گرفت که ویلموتس را برای تیم ملی انتخاب کرد. هاشمیان دستیار کی روش هم مهاجم تیم ملی بوده است و به طور حتم در فاز هجومی به تیم ملی کمک می‌کند. در حال حاضر زود است توانمندی ویلموتس ارزیابی کنیم و باید عملکرد این مربی برابر تیم‌های قدرتمند همانند کره جنوبی و ژاپن باید محک بزنیم.  

انتخاب مجیدی برای تیم ملی امید اشتباه بود 

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال درباره تغییر و تحولات صورت گرفته در تیم ملی امید اظهار کرد: به نظرم زمانی که مجیدی به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد باید مسئولان از او  حمایت می‌کردند  و به نتایج ۲ بازی دوستانه تیم ملی امید اکتفا نمی‌کردند. به هر حال انتخاب مجیدی برای تیم ملی امید اشتباه بود و باید از همان اول انتخاب معقولی صورت می‌گرفت که کار به اینجا نمی‌رسید.

او درباره اینکه تیم ملی امید با اتفاقات رخ داده به المپیک صعود می‌کند، گفت: تیم ملی امید ضعیف نیست و اگر بازیکنان جوان  ما خودباوری و اعتماد به نفس داشته باشند به طور حتم از گروه خود صعود می‌کنند. برخی از بازیکنان تیم ملی امید  به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند و ما پتانسیل صعود به المپیک داریم.  

اتفاقات رخ داده در تیم ملی امید تاسف آور است 

نصرتی درباره سرمربیگری استیلی برای هدایت تیم ملی فوتبال امید گفت: در ابتدا استیلی راغب نبود که سرمربی تیم ملی امید شود، اما به علت اتفاقات رخ داده استیلی توافق کرد که هدایت ملی پوشان امید را برعهده بگیرد. بعد از شنیدن اظهارات استیلی و مجیدی برای فوتبال کشورمان  متاسف شدم که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. به هر حال بحث منافع ملی است که همه باید از تیم ملی امید کشورمان حمایت کنند تا به موفقیت دست یابد.  

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال درباره وضعیت تیم‌های فوتبال کشورمان گفت: کیفیت لیگ امسال بد نبوده،   اما وقفه زیادی در لیگ ایجاد شده است. به هر حال تیم‌های فوتبال سپاهان و تراکتور خوب شروع کردند، اما استقلال و پرسپولیس به علت تغییرات زیاد عملکرد خوبی نداشتند. به نظرم قلعه نویی کار خوبی انجام داده است که تغییرات کمی در تیم سپاهان ایجاد کرد و شرایط تیمش را حفظ کرد. البته ویلموتس نگاه ویژه‌ای به لیگ برتر دارد همین موضوع کیفیت لیگ را  بالا می‌برد و انگیزه بازیکنان افزایش می‌یابد. همچنین بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که در شرایط مسابقه باشند و دیگر بازیکنی که مصدوم است به تیم ملی دعوت نمی‌شود.  


بیشتر بخوانید: بحرین - ایران/ موش کردن گربه سیاه، هدف شاگردان ویلموتس در راه جام جهانی ۲۰۲۲


انتهای پیام/ 

اظهارات کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص دیدار ایران و بحرین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر