کد خبر: ۷۱۰۵۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
کد خبر : ۷۱۰۵۱۳۶
نسخه؛

در نسخه این هفته به موضوع کتاب‌های دانش‌آموزان نابینا، عوارض خطرناک سیگار عنبر نسار و فروش صندلی‌های رشته پزشکی پرداختیم.

نسخهبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، این هفته پیامک‌های فراوانی به سامانه ۱۰۰۰۱۹۱۵ برایمان ارسال شده بود مبنی بر اینکه کتاب‌های دانش آموزان نابینا هنوز با گذشت ۲۰ روز از آغاز سال تحصیلی به دستشان نرسیده.

ما هم این موضوع را به گوش محسن غفوریان معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور رساندیم.


غفوریان در واکنش به این مسئله در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنیم و تا هفته آینده کتاب‌ها را به دست دانش آموزان می‌رسانیم.

چالش دیگر فروش سیگاری از نوع طبی است که در فضای مجازی و کیوسک‌های روزنامه داغ شده است و به گفته فروشندگان، خواصی از جمله درمان سینوزیت، صرع و ... دارد که ما هم صحت و سقم این ماجرا را از معاون بهداشت وزارت بهداشت پیگیر شدیم.


 بیشتر بخوانید: از کلاس های بدون معلم و کتاب تا دانشگاهی عریض و طویل بدون سرویس حمل و نقل


رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره عوارض این سیگار طبی گفت: با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم در داخل این سیگار‌ها مواد مخدر سرطان زا و سمی وجود دارد و مردم حرف این فروشندگان را باور نکنند.

مورد بعدی این هفته نسخه، ماجرای فروش صندلی‌های رشته پزشکی است که از دانشگاه شهید بهشتی شروع شد تا اینکه معاون آموزشی این دانشگاه در مصاحبه گفت اگر این موضوع ثابت شود، استعفا می‌دهم.

اکنون در روز گذشته معاون آموزشی این دانشگاه استعفا خود را نوشت و رسانه‌ای هم شد. وزارت بهداشت تاکنون ۲۰۰ صندلی فروشی را در رشته‌های پزشکی در سراسر کشور تایید کرده است. از امروز به بعد مدیران جدید علاوه بر اینکه باید حواسشان به صندلی خودشان باشد باید حواسشان به صندلی دانشجویان هم باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر