کد خبر: ۷۱۰۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
کد خبر : ۷۱۰۵۹۶۶
بسته اخبار حوادث ۲۳ مهرماه ۹۸؛

مهم‌ترین حوادث امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

سارق مسلح در زاهدان به هلاکت رسیدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، مهمترین حوادث امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه سال ۹۸ را میتوانید در این بسته خبری بخوانید.

سارق مسلح به هلاکت رسید

سردار محمد قنبری  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: درگیری مسلحانه سارقان خودرو با تکاوران پلیس شهرستان زاهدان منجر به هلاکت یکی از سارقان و کشف خودروی سرقتی شد.

سردار محمد قنبری اظهار داشت: ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شب گذشته، برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سرقت مسلحانه خودرو در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان بلافاصله عوامل انتظامی به محل اعزام شدند.

او افزود: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد یک دستگاه پژو ۴۰۵ با چهار نفر سرنشین با سد کردن راه یک دستگاه نیسان آبی رنگ و تهدید راننده با اسلحه گرم خودروی مذکور را سرقت کرده و از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ماموران پلیس بلافاصله وارد عمل شده و با استفاده از شیوه، شگرد‌ها و فناوری‌های نوین خودروی نیسان را که به همراه پژو ۴۰۵ در مسیر زاهدان به خاش در حال تردد بود شناسایی کردند.

او ادامه داد: ماموران خودرو‌های مذکور را تحت تعقیب قرار داده و در حوالی پاسگاه "جون آباد" شهرستان زاهدان به رانندگان این خودرو‌ها دستور ایست دادند.

سردار قنبری اظهارداشت: خودرو‌ها بدون توجه به دستور ایست به سرعت خود افزوده و به طرف ماموران تیراندازی کردند که با واکنش پلیس مواجه شدند.

او  بیان کرد: در ادامه این تعقیب و گریز و درگیری مسلحانه خودروی پژو با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین متواری شد، اما ماموران سرانجام خودروی نیسان را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به هلاکت سارق خودروی نیسان گفت: در بازرسی بدنی از این سارق یک قبضه اسلحه کلت کمری، ۲ تیغه خشاب و ۷ فشنگ کشف شد.

او با اشاره به اینکه دستگیری سایر سارقان متواری در دستور کار پلیس قرار دارد افزود: پلیس با سارقانی که با انجام سرقت‌های خشن و مسلحانه امنیت عمومی را خدشه‌دار کنند با قاطعیت برخورد می‌کند.

تجهیزات پزشکی قاچاق در زاهدان 

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان از کشف یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال تجهیزات پزشکی قاچاق در بازرسی از یک باربری در شهر زاهدان خبر داد.

سردار محمد قنبری گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر دپو تجهیزات پزشکی قاچاق توسط فردی سودجوء در یک باربری در شهر زاهدان، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با قاچاق کالا قرار گرفت.

او افزود: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی با انجام یک سری اقدامات نامحسوس، محل مورد نظر را شناسایی و تحت نظر گرفتند.

سردار قنبری تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی قضائی به همراه تیمی از کارشناسان معاونت غذا و دارو و نماینده تعزیرات حکومتی استان وارد عمل شدند و در بازرسی از آن ۹۲ هزار و ۹۸۸ قلم انواع تجهیزات پزشکی قاچاق از قبیل ماسک اکسیژن، درجه تب، ست سرم، ست خون، باند دیگر تجهیزات پزشکی که در شرایط بسیار نامناسب نگهداری می‌شد، کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ارزش این محموله یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: در این راستا ۲ نفر متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

برخورد مرگبار پژو با اتوبوس در سیستان و بلوچستان

برخورد پژو حامل سوخت قاچاق با اتوبوس زائران اربعین حسینی در محور " زاهدان -بم" راننده و سرنشین پژو را به کام مرگ کشاند.

سرهنگ کشواد بهروزی زاده رئیس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: یک فقره تصادف فوتی در محور " زاهدان - بم " به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او عنوان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه پژو ۴۰۵ حامل سوخت قاچاق با یک اتوبوس حامل زائران در محدوده پاسگاه انتظامی" تل سیاه" برخورد کرده است.

سرهنگ بهروزی زاده تصریح کرد: در این حادثه راننده ۳۳ ساله خودرو پژو و سرنشین ۱۹ ساله آن به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و یکی دیگر از سرنشینان آن که ۲۵ سال سن دارد نیز مجروح و با کمک نیرو‌های امدادی به بیمارستان خاتم انبیاء (ص) منتقل شد.

رئیس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان با ابراز تاسف از این سانحه مرگبار خاطر نشان کرد: علت دقیق حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.

کشف ۲۷ تن سیمان قاچاق از یک دستگاه تریلی

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از کشف ۲۷ تن سیمان قاچاق در بازرسی از یک دستگاه تریلی خبر داد.

سرهنگ  حیدرعلی کیخای مقدم  گفت: ماموران ایست و بازرسی " شهید یدالهی " هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در مسیر "چابهار به جکیگور "به یک دستگاه تریلی مشکوک شدند.

او افزود: ماموران این فرماندهی پس از متوقف کردن خودرو با علائم هشدار دهنده در بازرسی از آن، ۲۷ تن سیمان قاچاق به ارزش ۸۰ میلیون ریال کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار با اشاره به توقیف خودرو تریلی خاطر نشان کرد: راننده متخلف پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شد.

انهدام باند حرفه‌ای سرقت از اماکن دولتی

با تلاش پلیس آگاهی باند حرفه‌ای سرقت از اماکن دولتی در شهرستان چابهار متلاشی شد.

سرهنگ حیدر علی کیخا مقدم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار گفت: در پی گزارش سرقت مقادیر زیادی کابل برق از یکی از ادارات دولتی شهر چابهار تیمی از پلیس آگاهی وارد عمل شد.

او  افزود: ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی محل سرقت به فردی سابقه دار مظنون و او را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

سرهنگ کیخا مقدم تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده با کنترل نامحسوس متهم و جمع آوری ادله و مستندات کافی با هماهنگی قضائی در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه او و ۲ همدستش در حال استراحت در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ کیخا مقدم با اشاره به کشف ۸۰۰ میلیون ریال کابل برق سوخته شده از مخفیگاه متهمان خاطر نشان کرد: تحقیقات از متهمان ۲۰، ۲۵ و ۳۷ ساله برای کشف دیگر جرائم احتمالی ادامه دارد.

رعایت نکردن حق تقدم جان راننده موتورسیکلت را گرفت

برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با یک دستگاه پژو و پراید در شهرستان زاهدان محور فرعی چشمه زیارت راکب موتورسیکلت را به کام مرگ کشاند.

سرهنگ کشواد بهروزی زاده رئیس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۶:۰۰ عصر روز گذشته یک فقره تصادف فوتی در شهرستان زاهدان محور فرعی "چشمه زیارت" به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و بلافاصله گشت تصادفات پلیس راه به همراه دیگر نیرو‌های امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او  تصریح کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد در این حادثه یک دستگاه موتورسیکلت به علت رعایت نکردن حق تقدم با یک دستگاه پژو ۴۰۵ و پراید برخورد کرده است.

سرهنگ بهروزی زاده خاطر نشان کرد: در این حادثه راکب ۱۶ ساله موتورسیکلت به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و ۲ سرنشین خودرو پژو و پراید مجروح و با کمک عوامل امدادی به بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: کارشناس تصادفات پلیس راه علت تامه این حادثه را رعایت نکردن حق تقدم از سوی راکب موتور سیکلت اعلام کرده است.

وی از موتور سوارن خواست ضمن استفاده از کلاه ایمنی حق تقدم را نسبت به وسایل دیگر رعایت کنند و با رانندگی مخاطره آمیز جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر