کد خبر: ۷۱۱۰۸۶۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
کد خبر : ۷۱۱۰۸۶۸

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان گفت:حدود ۲۵ درصد صادرات کاشان به خارج از کشور در شش ماهه نخست سال جاری متعلق به فرش ماشینی بوده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مجید برازنده رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۲۲۷ میلیون دلار صادرات از کاشان داشته ایم، اظهار داشت: از این میزان ۱۲۳ میلیون دلار از صادرات فرش ماشینی بوده است.

او همچنین با اشاره به صادرات ۱۲۸میلیون دلاری کاشان در شش ماهه نخست سال جاری ابراز داشت: حدود ۲۵ درصد صادرات کاشان به خارج از کشور در این مدت متعلق به فرش ماشینی بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان با بیان اینکه فرش ماشینی و صنایع وابسته در آن نقش مهمی در رونق تولید واحد‌های تولیدی-صنعتی منطقه کاشان دارد، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با وجود تمام مشکلات موجود برای واحد‌های تولیدی صادرات فرش ماشینی در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.

او با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش تولید و فروش کارخانجات فرش ماشینی افزود: تسهیل برای ثبت سفارش و تامین و خرید مواد اولیه واحد‌های تولیدی فرش ماشینی از جمله مهمترین اقدامات انجام شده برای رونق تولید واحد‌های مذکور است.

برازنده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایشگاه ملی فرش ماشینی و صنایع وابسته به آن در آذرماه سال جاری در کاشان برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی به دلیل معرفی ظرفیت‌های صنعتی کاشان به دیگر تجار و بازرگانان می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه کاشان و افزایش تولید و صادرات فرش ماشینی داشته باشد.

انتهای پیام/م

 

صادرات ۱۲۳میلیون دلار فرش ماشینی از کاشان به خارج از کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر