کد خبر: ۷۱۱۱۷۴۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
کد خبر : ۷۱۱۱۷۴۹
گروه : کرمان » کرمان

معاون حوزه‌های علمیه کشور در کرمان گفت: اسناد مختلفی برای توسعه نقش حوزه تهیه شده و نظام جامع رشته‌ها در دوازده حوزه دانشی با ۲۵۰ رشته تصویب شده است.

برنامه ریزی و توسعه رشته‌های درسی اولویت حوزه‌های علمیهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ملک‌دار معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه کشور شب گذشته در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: درسال‌های اخیر برنامه‌های خوبی در حوزه‌های علمیه کشور تدوین شده که برخی از آن‌ها در حال اجراست.

ملک‌دار با اشاره به اینکه طرح ساماندهی طلاب در حوزه در حال انجام است گفت: در این طرح ظرفیت‌های طلاب در هر بخشی شناسایی می‌شود تا از آن‌ها در جامعه و در نقاط مختلف کشور استفاده شود.

او با بیان اینکه با توجه به وجود نیاز حوزه‌های علمیه و نظام اسلامی در سطح بین‌الملل انتظارتی را از حوزه ایجاد کرده است گفت: اسناد مختلفی برای توسعه نقش حوزه تهیه شده و نظام جامع رشته‌ها در دوازده حوزه دانشی با ۲۵۰ رشته تصویب شده است.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه این نظام در توسعه حوزه و ارتقای سطح علمی آن بسیار موثر است افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار طلبه در رشته‌های مرتبط با حوزه در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.

اوبا بیان اینکه شاخه رشته‌های مهارتی نیز در حوزه با حدود ۸۰ درخت‌واره آماده شده که به شورای عالی حوزه ارائه می‌شود بیان کرد: ایجاد رشته‌های مهارتی تاکید رهبری است و مرکز مهارت کاربردی راه‌اندازی شده است.

ملک‌دار با اشاره به اینکه کارویژه روحانیت با حدود ۲۵۰ کارویژه در سطوح مختلف نیز ایجاد و راه‌اندازی شده که بخش بین‌الملل نیز در آن دیده شده است گفت: طرح اطلس دانش‌آموختگان و اطلس نیاز روحانیت در بخش‌های مختلف تصویب شده است و برنامه پنج ساله آینده حوزه در بخش‌های مختلف مشخص است.

او افزود: حدود ۱۵ درس خارج فقه در زمینه‌های مختلف تشکیل شده است که مورد نیاز حوزه بود.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: طرح ساماندهی طلاب در حوزه در حال انجام است و ظرفیت‌های آن‌ها شناسایی می‌شود تا از آن‌ها در جامعه و در نقاط مختلف کشور استفاده شود.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه فعالیت‌های اخیر حوزه دلگرم کننده است و اقداماتی که در حال انجام است قبلا جای آن‌ها خالی بود گفت: حوزه و دروس آن باید در جامعه کارآمد باشد تا پویا و فعال در عرصه‌ها حاضر شود.

او با بیان اینکه بازنگری در مدارک حوزه ضروری است و ارتباط این مدارک با تحصیل در خارج از حوزه نیز باید برقرار شود گفت: حوزه در مقایسه با مراکز علمی تفاوت‌هایی دارد، تفاوت آن که خیلی هم جدی است در نحوه تحصیل است بنابراین در ورودی حوزه باید شرایط را جدی‌تر و سخت‌تر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ملک‌دار معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه کشور شب گذشته با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کرد.

انتهای پیام/س

طرح ساماندهی طلاب در حوزه در حال انجام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر