کد خبر: ۷۱۱۲۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
کد خبر : ۷۱۱۲۰۷۷

اگر قرار باشد به سرعت بیماری پارکینسون را تشخیص دهیم بهتر است به دنبال چند علامت مهم باشیم. علامت‌هایی که می‌توانند به شما کمک کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، طیف گسترده‌ای از علائم بیماری پارکینسون می‌تواند باعث شود که به طور معمول یک پزشک یا حتی اطرافیان بیمار متوجه وخامت حال وی شوند. اما کلیشه ای‌ترین مورد این است که بدن فرد مبتلا به پارکینسون لرزش دارد. به جز این علامت علامت‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند برای شناسایی بیماری کمک کنند.

علائم اولیه افراد مبتلا به پارکینسون که باید مورد توجه قرار بگیرند

 اگر قرار باشد به سرعت بیماری پارکینسون را تشخیص دهیم بهتر است به دنبال چند علامت مهم باشیم. علامت‌هایی که می‌توانند به شما کمک کنند بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهید:

از دست دادن تعادل

بیماری پارکینسون بخشی از مغز را کنترل می‌کند که به طور خودکار تعادل را کنترل می‌کند، بنابراین ممکن است متوجه شوید که تعادلتان مشکل شده است. مغز سعی خواهد کرد با تعادل بخش دیگری از مغز، بخش "تفکر"، شرایط موجود را جبران کند. با این حال، این کار چندان مؤثر نیست، بنابراین ممکن است نتوانید خود را اصلاح کنید و وقتی شروع به سقوط کردید، باید روی تعادل متمرکز شوید، در حالی که شخصی بدون پارکینسون مجبور نیست در این باره فکر کند.

لرزش دست

یکی از علائم بارز پارکینسون لرزیدن است (البته ذکر این نکته ضروری است که هرکسی که پارکینسون دارد این موضوع را تجربه نمی‌کند). ممکن است متوجه شوید که دست، انگشت یا چانه در حالی که نمی‌خواهید حرکت کنید می‌لرزد. لرزش اساسی شامل مسائل تعادل و راه رفتن نیست و معمولاً در حین حرکت شخص آشکار می‌شود. با این حال، برخی از افراد با پارکینسون لرزش‌هایی را در هنگام استراحت و هنگام حرکت تجربه می‌کنند.

مشکل در دست گرفتن اشیاء

مشکلات حرکتی ناشی از پارکینسون می‌تواند مهارت‌های حرکتی را دشوار کند. برای مثال در دست گرفتن اشیاء با مشکل مواجه می‌شود و افاد نمی‌توانند به راحتی اشیاء را جا به جا کنند.

تشدید رویا‌ها و خواب دیده‌ها

تحقیقات نشان داده است که تقریباً همه افراد مبتلا به اختلال پارکینسون تجربه حرکت سریع چشم (RBD) حین خواب را دارند. اعتقاد بر این است که RBD ناشی از نقص ساقه مغز است که باعث می‌شود افراد در خواب تحرک بالا داشته باشند. این موضوع احتمالاً به دلیل اختلال پروتئین‌های موجود در مغز است که باعث بیماری پارکینسون می‌شود

بدخط شدن افراد

یکی از علائم کلاسیک پارکینسون بدخط شدن یا کوچک‌تر از حد عادی نوشت است. به شکلی که خواندن بسیار دشوار می‌شود. همانطور که پیشبینی می‌شود چالش‌های حرکتی ناشی از پارکینسون می‌تواند نگه داشتن قلم و نوشتن را دشوار کند.

خستگی

خستگی یکی از علائم بیماری پارکینسون است و به طور معمول در چند سال اول بیماری حتی احتمالاً قبل از علائم حرکتی بروز می‌کند. خستگی احساس عدم انرژی یا توانایی حرکت است، اما با یک خواب خوب شبانه حل نمی‌شود. همچنین خستگی اغلب با کمبود انگیزه همراه است، همچنین یک علامت شایع در پارکینسون به دلیل از بین رفتن سلول‌های تولید کننده دوپامین است. خستگی عمیق شامل هر عضله و حتی گاهی حرکات غیر ارادی است.

تغییر صدا

بسیاری از افراد مبتلا به پارکینسون متوجه می‌شوند که صدای آن‌ها نرمتر، کندتر و یکنواخت‌تر شده است. این به دلیل ضعف عضلات مورد نیاز برای گفتار و مشکل بیشتر در کنترل عضلات است.

منبع : انتخاب

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر