کد خبر: ۷۱۱۳۸۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
کد خبر : ۷۱۱۳۸۹۵

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۱ میلیارد تومان اعتبار به جاده دهلیچ - پلدختربه عنوان مسیر اضطراری اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۱ میلیارد تومان اعتبار به جاده دهلیچ - پلدختربه عنوان مسیر اضطراری اختصاص یافت.

خالقی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از راه‌های ارتباطی شهرستان پلدختر اظهار داشت: جاده دهلیج در جریان وقوع سیل فروردین ماه سال جاری به عنوان پدافند غیر عامل عمل کرد که احداث آن ضرورت دارد.

او افزود: سال‌های گذشته مبالغ اندکی در حد مطالعات به جاده دهلیچ اختصاص داده شد که بابت احداث این مسیر نبود، اما امسال اعتبار خوبی به این مسیراختصاص داده شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان بیان کرد: این اداره پیگیر است تا از طریق ابلاغ و تفویضی که از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل به اداره راه و شهرسازی داده می‌شود بتوان، احداث این قطعه را آغاز کرد.

خالقی ادامه داد: با توجه به بازدید‌های انجام شده تصمیمات خوبی در این حوزه گرفته شد و قطعه چهارم از محور پلدختر خرم آباد و ورودی شهر با یک تونل وارد شهر می‌شود.

او با بیان اینکه تا کنون عملیات اجرایی این قطعه به دلیل محدودیت‌های مالی آغاز نشده است، یادآور شد: طبق پیگیری‌های انجام شده شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل قول دادند ظرف یک ماه آینده اسناد مناقصه را آماده و به پیمان بگذارد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به ساختمان اداره بهزیستی پلدختر اشاره کرد و افزود: ساختمان سابق بهزیستی در پلدختر که بر اثر رانش زمین غیر قابل استفاده و متروکه شده موظفیم با مجوز قانونی آن را تخریب کنیم.

خالقی گفت: با توجه به پیشنهاد اداره و ورزش و جوانان شهرستان، مبنی بر در اختیارگرفتن ساختمان بهزیستی جهت احداث چمن مصنوعی، این اداره از این پیشنهاد استقبال کرده و قرار شد، اداره ورزش شهرستان درخواست بدهد.

او افزود: با طرح اعتباری که اعلام می‌کنند از چه محلی تامین می‌شود اداره کل راه و شهرسازی استان ساختمان بهزیستی پلدختر را تغییر کاربری داده و آن را در اختیار اداره ورزش جهت استفاده مردم و جوانان قرار می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به سکونت‌گاه‌های غیررسمی در حاشیه شهر پلدختر اشاره کرد ویادآورشد: این سکونتگاه‌ها در دو نقطه این شهرمورد بازدید قرارگرفت که، چون مشاور طرح تفضیلی در حال انجام کار و تهیه طرح است به وی ابلاغ شد که آن را بازدید و بررسی کند.

خالقی گفت: به خاطر رفاه حال ساکنان این سکونتگاه‌های غیر رسمی در صورت نداشتن معضلاتی مانند زمین لغزش، رانش و سیلابی نبودن منطقه به محدوده شهر الحاق می‌شود تا شهرداری بتواند به آن‌ها خدمات دهی کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ر

۱۱ میلیارد تومان اعتبار به جاده دهلیچ - پلدختر اختصاص یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر