کد خبر: ۷۱۱۳۹۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
کد خبر : ۷۱۱۳۹۲۸
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی:

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت:دانشگاه‌ها و صنایع استان منتظر رجوع به همدیگر نباشند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، امین رستم زاده رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در مراسم یک روزه آشنایی دانشجویان علمی کاربردیهای استان با دانشگاه که با حضور مسئولان دانشگاه های علمی کاربردی آذربایجان غربی و روسای سایر مراکز علمی کاربردی استان به میزبانی جهاد دانشگاهی در سالن اجتماعات مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی استان برگزار شد گفت: همگام بودن دانشگاه و صنعت از مولفه‌های توسعه کشور است و دانشگاه‌ها باید با اتخاذ ساز و کار‌های علمی مدون ارتباط خود را با بخش صنعت و توسعه کشور تقویت کنند و خروجی علمی تاثیر گذاری به صنعت ارائه کنند هرچند نباید دانشگاه و صنعت در ارتباط و رجوع به یکدیگر منتظر هم باشند.
 
رستم زاده افزود: صنایع نیز باید با اعتماد به یافته‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها آخرین نتایج دستاورد‌های دانشگاه‌ها را جهت رقابت در اقتصاد جهانی را در صنایع اجرایی نمایند تا به مرور شاهد تقویت پیوند ناگسستنی صنعت و دانشگاه باشیم.
 
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به راهکار‌های تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه اظهار کرد: تطبیق سرفصل‌های دانشگاهی با نیاز روز جامعه و بازار کار، خروج از سمت دانشگاه‌های نسل دوم و سوم و حرکت به سمت دانشگاه نسل چهارم، ابلاغ سیاست‌های تشویقی از سوی دولت در راستای مراجعه صنعت به سمت دانشگاهها، تقویت کمی و کیفی پارک‌های علم و فناوری بعنوان ابزار موثری برای ارتباط صنعت و دانشگاه، تقریب و نزدیک ساختن اهداف و ماموریت‌های دانشگاه و صنعت، تقاضا محور کردن طرح‌های پژوهشی در راستای صنعت و سوق دادن طرح‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاهی به نیاز و تقاضای صنعت و توسعه روابط بین اساتید دانشگاهی و واحد‌های تحقیقاتی مستقر در صنایع از جمله راهکاری تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه می‌باشد که دانشگاه علمی کاربردی با ماهیت ذاتی خود می‌تواند به درستی در این مسیر گام بردارد.
 
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در این خصوص که دانشگاه همواره از اهم امور و مبدأ همه تحولات جامعه است اظهار کرد: دانشگاه‌ها بعنوان پیشانی توسعه علمی کشور باید پیشتاز در مسیر اعتلای همه جانبه کشور باشند.
 
 رستم زاده با اشاره به اینکه این نهاد انقلابی در سال ۵۹ و به دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد تصریح کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده در طول این سال‌ها برحسب رسالت خود و رسیدن به جامعه توسعه یافته بستر پیشرفت و توسعه فرهنگی کشور را فراهم کند.
 
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه زمانی تفکر و نوع پردازش یک جامعه کیفی و عمیق می‌شود که بستر‌های تعالی وتوسعه یک جامعه فراهم شود خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در بخش آموزش عالی در تلاش است با تربیت افراد کارامد و ماهر علاوه برایفای رسالت خود در تربیت کارآموخته بجای دانش آموخته‌ها با سایر دانشگاه‌های کشور تفاوت داشته باشد.
 
رستم زاده افزود: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بدون نگاه تک بعدی، تک محوری و جزیره‌ای و با توجه به رسالت و وظیفه اجتماعی خود آماده همکاری با تمامی دانشگاه‌های کشور و استان است.
 
در ادامه مراسم مسئولان علمی کاربردی استان و معاونان آموزشی و پژوهشی علمی کاربردی به ارائه رسالت‌های این دانشگاه پرداختند.
 
انتهای پیام /م
 
 

ارتباط صنعت با دانشگاه باید افزایش یابد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر