کد خبر: ۷۱۱۴۲۳۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

مدیر جهاد کشاورزی کهنوج گفت:به منظور حفظ منابع آبی، خاکی و با منظور نمودن درآمدزایی مطلوب بهره برداران در کهنوج برنامه تغییر الگوی کاشت با استقبال کشاورزان مواجه شده است.

اجرایی شدن برنامه‌های تغییر و اصلاح الگوی کاشت در کهنوجبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علیرضا حیدری مدیر جهاد کشاورزی کهنوج گفت: کاهش سطوح زیر کشت محصولات آب بر از جمله ذرت دانه‌ای و جایگزینی با محصولاتی نظیر لوبیا چشم بلبلی، ماش و ارزن از جمله برنامه‌های بخش کشاورزی بوده، که با استقبال کشاورزان مواجه شده است.

حیدری افزود: سطح کشت ذرت دانه‌ای که در ابتدای این دولت حدود دو هزار هکتار بوده است که با اجرایی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، تغییر الگوی کاشت و مدیریت منابع آبی و خاکی، به پانصد هکتار کاهش و در عوض محصولاتی تابستانه کم آب بر، نظیر لوبیا چشم بلبلی، ماش و ارزن با سطحی بیش از ۱۵۰۰ هکتار جایگزین گردیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج گفت: ارزن از جمله محصولاتی بود که در تابستان امسال با رشد ۱۰۰ درصدی مواجه و در سطحی بیش از پانصد هکتار کشت و جایگزین ذرت دانه‌ای گردیده است.

او تصریح کرد: این برنامه تغییر الگوی در کشت‌های پاییزه نیز با محصولاتی نظیر کلزا، عدس، لوبیا چیتی، کاهو، کلم پیچ و بروکلی، کدو حلوایی، کدو خورشتی و هویج انجام شده است.

حیدری بیان داشت: افزایش سطح کشت‌های گلخانه‌ای شهرستان کهنوج در سنوات اخیر در دستور کار قرار گرفته و با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده است.

اوافزود: پیش بینی می‌شود بیش از ۱۴۰۰ تن حبوبات و بیش از ۱۲۵۰ تن ارزن از مزارع این شهرستان برداشت و به بازار مصرف منطقه و استان‌های همجوار عرضه و بخشی از محصول لوبیای چشم بلبلی نیز به صورت تازه خوری به فروش میرسد.

انتهای پیام/س

استقبال کشاورزان از  برنامه تغییر الگوی کاشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر