کد خبر: ۷۱۳۲۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
کد خبر : ۷۱۳۲۸۵۶

۳۰۰ بهورز و مربی بهورزی نمونه در سطح کشور طی مراسمی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد حسین بحرینی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم تجلیل ۳۰۰ بهورز نمونه کشور با حضور وزیر بهداشت گفت: بهورزان یکی از موثرترین حلقه‌های سیستم نظام سلامت هستند که ارایه خدمات اولیه سلامت در دور افتاده‌ترین نقاط را ارائه می‌کنند.
 
تجلیل از ۳۰۰ بهورز نمونه کشور با حضور وزیر بهداشت در مشهد
 
او ادامه داد: بهورزان خدمات اولیه سلامت در محرومترین نقاط را به مراقبت‌های پیشرفته سلامت در سطح مراکز استان‌ها متصل می‌کنند و اگر این حلقه کارایی لازم را نداشته باشد، نمی‌توان انتظار ارتقای شاخص‌های بهداشتی را داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به جرات می‌توان گفت که سهم زیادی از درخشش و موفقیت‌های نظام سلامت کشور در عرصه‌های بین المللی و الگو بودن نظام شبکه‌ای بهداشت در جهان مرهون تلاش‌های خستگی ناپذیر بهورزان است.

بحرینی افزود: این دانشگاه مفتخر است که هر سال به مناسبت روز بهورز (۱۲ شهریور) میزبان بهورزان از سراسر کشور است.

 مهدی قلیان اول هیات علمی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون بیش از ۳۴ هزار بهورز در سطح کشور واقع در ۱۷ هزار و ۸۰۰ خانه بهداشت فعالیت دارند که حدود ۳۰۰ بهورز و مربی نمونه در این مراسم تقدیر می‌شوند.
 
تجلیل از ۳۰۰ بهورز نمونه کشور با حضور وزیر بهداشت در مشهد
او ادامه داد: تعداد بهورزان فعال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را یک هزار و ۱۳۰ بهورز واقع در ۷۴۳ خانه بهداشت عنوان کرد.
 

وزیر بهداشت: اجازه ورود ذرت‌های آلوده را نداده‌ایم

 
سعید نمکی روز شنبه در حاشیه مراسم قدردانی از بهورزان نمونه کشور در مشهد در گفتگو با خبرنگاران افزود: ذرت‌های آلوده قبلا وارد کشور شده بود، اما همه آن‌ها بلوکه شد، بار‌ها این موارد ارجاع شد و در مقابل آن‌ها ایستادیم.

وی اظهار داشت: حتی اجازه ورود این ذرت‌ها را به حوزه صنایع مانند صنعت الکل‌سازی نیز ندادیم و مسائل مطرح شده پیرامون توزیع این ذرت‌ها در کشور کذب است.

او همچنین با اشاره به نقش بهورزان در عرصه سلامت گفت: بهورزان از ارکان اصلی نظام سلامت و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کشور به شمار می‌روند و با فعالیت‌های چشمگیر خود در پوشش فراگیر واکسیناسیون، مراقبت‌های بهداشتی از زنان باردار و شیرده، کودکان و گروه‌های آسیب‌پذیر باعث شده اند میزان مرگ و میر در بین گروه‌های مختلف جامعه به یک دهم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کاهش یابد.

وزیر بهداشت افزود: برای ارتقای شغلی بهورزان و ارتقای مدرک تحصیلی آن‌ها اقداماتی در حال انجام است و از جایگاه آنان همه جانبه حمایت خواهد شد.
وی ایجاد پرونده الکترونیک سلامت، توسعه پزشکی خانواده و سیستم ارجاع نظام پزشکی، توسعه استفاده از خدمات بهورز‌ها با نگرش تقدم بهداشت و پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر درمان بستری را از برنامه‌هایی عنوان کرد که وزارت بهداشت بر آن‌ها تاکید ویژه دارد.
دکتر نمکی ادامه داد: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به زودی در سه استان کشور اجرایی می‌شود و ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری با زیرپوشش داشتن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت عشایر کوچ رو تا پایان امسال ایجاد می‌شود که بهورزان نقش محوری در این زمینه دارند.

آیین یک روزه تجلیل از بهورزان نمونه کشور روز شنبه با حضور وزیر بهداشت در برج سپید متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.
 
 
انتهای پیام//ف.س
 

تجلیل از بهورزان نمونه کشور در مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر