کد خبر: ۷۱۳۳۱۷۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۳۱۷۴
گروه : کرمان » کرمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با طرح مشکلات بعضی از واحد‌های اقتصادی بزرگ گفت: مشکلات این واحد‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

بررسی مشکلات مالیاتی واحد‌های اقتصادی استان کرمانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، نشست مشترک محمدرضا پورابراهیمی با رئیس سازمان مالیاتی کشور به منظور بررسی مشکلات مالیاتی استان کرمان برگزار و مشکلات و مسائل واحد‌های استان در این حوزه بحث و بررسی شد.

او در این جلسه از تفویض بعضی اختیارات ریاست سازمان مالیاتی به استان کرمان برای حل مشکلات تقدیر کرد و بیان داشت: این اقدام سازمان مالیاتی کمک کرده تا موارد زیادی از پرونده‌های مالیاتی حل و فصل شود و نیاز به پیگیری از تهران و بروکرسی اداری نباشد.

او از اقدام سازمان مالیاتی جهت حذف جرائم مربوط به تعهدات مالیاتی که تا اول مهر مدنظر قرار گرفته بود تقدیر کرد و گفت: این اقدام سازمان کمک می‌کند تا بتواند مسیر حرکت خود را در رسیدن به اهداف ارتقای توانمندی اقتصاد کشور از جهت کمک به فعالان اقتصادی همواره و همراه کند.

پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به اقدام سازمان مالیاتی در پرداخت تعهدات مودیان تا پایان سال با مکانیزم جدید، می‌تواند مبنای تصمیم برای شرایط رکودی کشور باشد که به بنگاه‌های اقتصادی کمک کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مدیران و کارشناسان اداره کل امور مالیاتی استان کرمان گفت: زحمات و تلاش‌های این مجموعه در همراهی و تعامل هر چه بیشتر با فعالان اقتصادی و تجار و اصناف ضروری است و اگر در بعضی موارد اشکالاتی وجود دارد، امیدواریم با پیگیری‌های سازمان مالیاتی و مسئولان ارشد کشوری کمک به مودیان مالیاتی باشد.

او با طرح مشکلات بعضی از واحد‌های اقتصادی بزرگ درخواست کرد: مشکلات این واحد‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

در این جلسه مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان هم با ارائه گزارشی از اقدامات سازمان گفت: تلاش ما بر بیشترین تعامل و همکاری با مودیان مالیاتی است و در بعضی از موارد محدودیت‌های آیین نامه‌ای و بخشنامه‌ای امکان انعطاف را به ما نمی‌دهد که از پیگیری‌های پورابراهیمی برای حل و فصل برخی مشکلات و اختیارات بیشتر از ریاست سازمان تقدیر می‌کنیم.

پارسا رئیس سازمان مالیاتی کشور هم از اقدامات خوب پورابراهیمی در پیگیری مشکلات کلان مالیاتی کشور مانند مالیات بر ارزش افزوده و ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید مانند مالیات عایدی تقدیر کرد.

پارسا گفت: تلاش‌های کمیسیون اقتصادی و شخص پورابراهیمی در تصویب قانون سامانه‌های مالیاتی در قالب لایحه پایه‌های فروشگاهی با تایید شورای نگهبان نتیجه داده و یکی از اقدامات مهم اساسی این دوره کمیسیون اقتصادی که از دو سال قبل نهایی شده بود به ثمر رسید و می‌تواند اغاز تحولات بزرگی در کمک به شفافیت اطلاعات اقتصادی برای بخش‌های مختلف باشد.

او در ادامه بیان کرد: کلیه بنگاه‌های اقتصادی که از مشکل خاصی در پرونده‌های مالیاتی برخوردارند با افزایش اختیارات و به صورت موردی در تهران بررسی خواهند شد و نتایج را برای کمک به فعالان اقتصادی انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/ح

مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی کرمان بررسی شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر