کد خبر: ۷۱۳۴۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
کد خبر : ۷۱۳۴۱۰۳
مدیرکل بهزیستی استان لرستان:

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: سیل ابتدای سال به ۷۶۹ خانه افراد تحت پوشش بهزیستی آسیب زد که با تلاش‌های انجام شده تعداد ۴۰۴ باب منزل تعمیر و تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: سیل ابتدای سال به ۷۶۹ خانه افراد تحت پوشش بهزیستی آسیب زد که با تلاش‌های انجام شده تعداد ۴۰۴ باب منزل تعمیر و تحویل داده شد.
فاطمه زهرا توکلی درباره وضعیت افراد سیل زده تحت پوشش بهزیستی استان لرستان اظهار کرد: بهزیستی بلافاصله پس از بحران سیل ابتدای سال خدماتی را برای افراد تحت پوشش ارائه کرد.

او افزود: اولین تلاش سازمان بهزیستی، برطرف کردن نیازهای اولیه افراد سیل‌زده بود که با کمک خیرین کمک‌هایی بین آنها توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: ملاحظات روانی اجتماعی موضوع بعدی بود که برای افراد سیل زده تحت پوشش در نظر گرفته شد و در این راستا از دو مدل کارشناسی موضوعات اجتماعی و روانشناسی استفاده شد.

توکلی با اشاره به کمک سه برابری مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی در آن زمان گفت: تعداد ۲۴ مهد کودک سیار در پلدختر، دلوان، معمولان، درود و چگینی راه‌اندازی شد و یک هزار و ۲۸۰ کودک از خدمات آن استفاده کردند.

او با بیان اینکه لوازم تحریر و کمک آموزشی در بین دانش‌آموزان تحت پوشش توزیع شد، گفت: علاوه بر کمک ۱۰ میلیون تومانی دولت به افراد سیل زده ۵۰۰ سری لوازم منزل از قبیل یخچال، گاز، فرش و ... بین این افراد توزیع گردید.

او  افزود: سیل ابتدای سال به ۷۶۹ خانه افراد تحت پوشش بهزیستی آسیب زد که با تلاش‌های انجام شده تعداد ۴۰۴ باب منزل تعمیر و تحویل داده شد.

او اضافه کرد:‌۷۱ خانه تخریب‌شده هم تا امروز احداث و تحویل داده شد و مابقی آن تا پایان تحویل داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان بیان کرد:‌ مالکان برخی از خانه‌ها نیز با دریافت وام، اقدام به ساخت خانه‌های تخریبی خود کردند.

انتهای پیام/ب

بیش از ۴۰۰ خانه سیل‌زدگان تحت پوشش بهزیستی در لرستان بازسازی شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر