کد خبر: ۷۱۳۶۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کد خبر : ۷۱۳۶۶۸۳

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توسعه کمی تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و کیفیت بخشی به برنامه‌های آن‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی  نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در همایش منادیان وحدت سیستان و بلوچستان بر غنا بخشی به محتویات برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و اظهار داشت: هماهنگی و هم افزایی بیشتر بین کانون‌ها از ضروریات این حوزه محسوب می‌شود.

امام جمعه زاهدان همچنین با تاکید بر توجه بیشتر به قشر جوان و بانوان در کانون‌های مساجد و رونق بخشیدن به فعالیت‌های این حوزه افزود: مساجد به عنوان پایگاه اصلی فرهنگی، عبادی، اجتماعی و سیاسی از جایگاه بالایی برخوردارند که باید در آن‌ها به جایگاه مردمی توجه ویژه شود.

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان وحدت را رمز اقتدار امت اسلامی دانست و گفت: با توجه به تاکیدات قرآن کریم مسلمانان باید از تفرقه پرهیز و به وحدت توجه کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان وحدت را راهبرد مورد نیاز جوامع اسلامی عنوان کرد و افزود: وحدت یک اصل و برنامه کوتاه مدت نیست بلکه باید در همه دوران‌ها به آن توجه شود.

امام جمعه زاهدان وظیفه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را در تحقق وحدت اسلامی بسیار خطیر توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد اختلاف بین مسلمانان، یکی از حربه‌های معاندان و بدخواهان است و در این شرایط حساس همه وظیفه دارند به وحدت ملی، برادری و یکپارچگی جهان اسلام بیش از گذشته اهمیت دهند تا با همبستگی بتوانند بر مشکلات پیش رو چیره شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محامی بیان کرد: وحدت برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی‌نیازی و اقتدار را فراهم می‌کند.

این همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مولوی نظیراحمد سلامی نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، شماری از مدیران و مسئولان و علما و روحانیون در زاهدان برگزار شد.

انتهای پیام/گ

همایش منادیان وحدت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر