کد خبر: ۷۱۳۹۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
کد خبر : ۷۱۳۹۹۳۹
وزیر ورزش :

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس به سود ورزش، مردم و دولت خواهد بود،گفت:در این مسیر مصمم هستیم.

واگذاری استقلال و پرسپولیس با تمام توان در حال پیگیری استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان افزود: واگذاری استقلال و پرسپولیس توسط هیات مدیره این ۲ باشگاه، مجموعه بورس و فرابورس، سازمان خصوصی‌سازی، دیوان محاسبات کشور، مجلس شورای اسلامی و همکاری وزراتخانه ورزش و جوانان در حال بررسی است و امیدواریم قبل از پایان سال این موضوع به پایان برسد.

وی با بیان اینکه برند ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس مبنای اصلی واگذاری خواهد بود، ادامه داد: طی جلسه‌های مختلفی که با مدیران این باشگاه‌ها انجام شده، روند واگذاری آنها به بخش خصوصی با سرعت مناسبی در حال انجام است و بسیار خوش‌بین هستیم این واگذاری امسال پایان یابد.

وی اضافه کرد: صورت‌های مالی این ۲ باشگاه تهیه و تمامی اسناد و مدارک سرخ‌آبی‌ها برای واگذاری به مراجع ذیربط در ماه‌های قبل انجام شده ولی طبق اعلام کارشناسان اجرایی ۶ ماه مهلت برای تحویل آنها لازم است.

وی با بیان اینکه دولت مصمم به واگذاری این ۲ باشگاه به بخش خصوصی است، عنوان کرد: خصوصی شدن باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به سود ورزش، مردم و دولت خواهد بود بنابراین در این مسیر مصمم هستیم.

واگذاری سرخ‌آبی‌ها از آنجا آغاز شد که هیات وزیران دولت دهم در جلسه ششم مهرماه ۱۳۹۰ به‌ استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و با توجه به تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ضرورت حفظ سهم بخش دولتی در ورزش، سهام ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را از گروه یک بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوع ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به گروه ۲ منتقل کرد تا به‌جای واگذاری صد درصد سهام این باشگاه‌ها، ۲۰ درصد از سهام‌شان در اختیار دولت باقی بماند و ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

سازمان خصوصی‌سازی نیز با روی کار آمدن دولت یازدهم عزم خود را برای واگذاری این باشگاه‌ها جزم کرد و وعده داد که تا ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۳ و پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی واگذاری این ۲ باشگاه انجام شود که اکنون قرار است این اتفاق تا پایان سال ۱۳۹۸ رخ دهد.

قیمت‌گذاری شرکت‌ها، چه برند و چه شرکت در صلاحیت سازمان خصوصی‌سازی بوده و این امر مستلزم انعقاد قرارداد با مشاور یا کارگزار است.

منبع ایرنا

انتهای پیام/ف

واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی با سرعت مناسبی در حال انجام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر