کد خبر: ۷۱۵۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
کد خبر : ۷۱۵۴۶۱۵

تصاویر سارقان معروف به «خفاش‌های طلایی» منتشر شد تا جرایم احتمالی دیگر آنان نیز با کمک شهروندان برملا شود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، از اوایل امسال، پرونده‌هایی در مراکز انتظامی تشکیل شد که بررسی محتویات آن‌ها نشان می‌داد اعضای یک باند حرفه‌ای با شکستن قفل منازل واحد‌های آپارتمانی در حالی دست به سرقت طلا و جواهرات و پول نقد می‌زنند که ساکنان آن منازل برای رفتن به مهمانی، مسافرت یا خرید از منزل خارج شده اند. با افزایش ناگهانی و غیرمتعارف پرونده‌های مذکور، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی دستور داد تا پرونده سرقت‌های شبانه با حساسیت و دقت نظر بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد؛ بنابراین با توجه به اهمیت ماجرا، پرونده معروف به «خفاش‌های طلایی» در شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و توسط قاضی دکتر حسن زرقانی زیر ذره بین عدالت رفت چرا که خروج شبانه خفاش گونه دزدان از مخفیگاه و دستبرد به طلا و جواهرات، آن‌ها را به «خفاش‌های طلایی» معروف کرده بود.

پرونده «خفاش‌های طلایی» وارد مرحله جدیدی شد/ انتشار تصاویر بدون پوشش متهمان


داغ‌ترین اخبار حوادث امروز؛

خواستگاری به خاطر ۳۰۰ سکه طلای عروس مطلقه

محاکمه یک زن و یک مرد در ۲ جنایت همسرکشی

نوجوان ۱۳ ساله‌ای که قربانی تست مواد مخدر برادرش شد

خواب عجیبی که سارق را لو داد

به خاطر نوه ام از قصاص پدرش گذشتم!

سقوط و مرگ صخره‌نورد معروف از فاصله ۳۰۰ متری

۴ سال حبس برای مرد همسرکشی که جسد نامزدش را تکه تکه کرد

کشف جسد پیرمرد در فریزر خانه + جزئیات

آزادی کودک ۱۰ ساله از دست آدم ربا‌ها


گزارش ها حاکی است، با صدور دستوری از سوی مقام قضایی، این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و گروهی از کارآگاهان اداره عملیات ویژه با فرماندهی و هدایت سرهنگ جعفری (رئیس اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی) به ردیابی عاملان سرقت‌هایی پرداختند که بنا به گفته برخی مال باختگان از خودرو‌های پژو ۴۰۵ در این دستبرد‌های شبانه استفاده شده است.

کالبد شکافی و تجزیه وتحلیل‌های کارشناسی که با نظارت مستقیم قاضی زرقانی صورت می‌گرفت، دامنه تحقیقات میدانی را به یکی از استان‌های جنوبی کشور کشاند. این در حالی بود که بررسی‌ها در محیط جغرافیایی وقوع جرم نشان می‌داد اعضای باند «خفاش‌های طلایی» بسیار حرفه‌ای هستند و طوری عمل می‌کنند که آثار جرم از خود باقی نگذارند با وجود این پلیس با استفاده از فناوری‌های نوین علمی و تجهیزاتی، موفق به شناسایی سرکرده مخوف این باند شد، اما ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که این جوان درگیر پرونده امنیتی خاصی است بنابراین ادامه عملیات و رصد‌های اطلاعاتی با هماهنگی حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) به شیوه دیگری تغییر کرد چرا که احتمال می‌رفت اعضای این باند خطرناک مسلح باشند. به گزارش خراسان، در نهایت کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای این باند منزلی را در منطقه بولوار وحدت مشهد اجاره کرده اند و از آن به عنوان مخفیگاه استفاده می‌کنند آنان در هر بار دستبرد از بولوار وحدت به مناطق آزادشهر، سجاد، رضاشهر، فلسطین، قاسم آباد و ... می‌رفتند و در منازل مردم فقط به دنبال اموال گران بها و قابل حمل می‌گشتند.

آنان زنگ آپارتمان‌های تاریک را به صدا درمی آوردند و پس از اطمینان از حضور نداشتن ساکنان واحد آپارتمانی، با استفاده از دیلم توپی زنی می‌کردند و پس از سرقت طلا و سکه و پول نقد به مخفیگاه خود بازمی‌گشتند. ادامه تحقیقات کارآگاهان دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنین نقش یک زن جوان در این باند را نیز فاش کرد و به این ترتیب با فراهم شدن مقدمات اجرای عملیات دستگیری، کارآگاهان با کسب مجوز‌های قضایی، وارد عمل شدند و چهار عضو این باند را درحالی به همراه زن جوان دستگیر کردند که مشخص شد دو عضو خطرناک دیگر باند که با یکدیگر برادر هستند به محل نامعلومی گریخته اند. در همین حال با دستورات محرمانه قاضی زرقانی و هماهنگی‌های قضایی، دو عضو فراری این باند در جاده سبزوار – شاهرود به دام افتادند و به مشهد منتقل شدند. گزارش خراسان حاکی است در ادامه این عملیات غافلگیرانه و هماهنگ چند مالخر طلا‌های سرقتی نیز در برخی مناطق شهر مانند بولوار شهید مفتح (سی متری طلاب) دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.

بنابر این گزارش، سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد، ضمن موافقت با دستور انتشار تصاویر بدون پوشش اعضای اصلی باند معروف به «خفاش‌های طلایی» که توسط قاضی پرونده صادر شده بود، به طلافروشان هشدار داد: با وجود این که بار‌ها از طریق رسانه‌های گروهی توصیه شده است تا طلافروشان از خرید طلا‌های بدون فاکتور خودداری کنند، اما متاسفانه باز هم چنین سودجویی‌هایی در بازار طلا صورت می‌گیرد.

قاضی سید جواد حسینی که سابقه رسیدگی قضایی به پرونده‌های جنایی را نیز در کارنامه قضایی خود دارد، اضافه کرد: گاهی خرید طلا‌های سرقتی به پرونده‌های هولناک جنایی گره می‌خورد و ممکن است پای خریداران طلا به پرونده‌های مهم جنایی باز شود که در آن صورت موضوع فراتر از ماجرای مالخری است و این گونه افراد سودجو دچار مخمصه‌هایی می‌شوند که خروج از آن به همین راحتی امکان پذیر نیست. معاون دادستان مرکز خراسان رضوی همچنین با قدردانی از فرماندهان انتظامی و تلاش‌های بی دریغ قاضی زرقانی (قاضی شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب) برای ریشه یابی جرایم اعضای این باند که به موضوعات خاص امنیتی نیز گره خورده است، از شهروندان خواست، کسانی که منازل آنان با این شگرد مورد دستبرد قرار گرفته است یا اطلاعاتی درباره اعضای این باند سرقت دارند به اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در ابتدای رضاشهر مشهد مراجعه کنند.

قاضی حسینی با اشاره به سوابق سرقت مسلحانه اعضای این باند خاطرنشان کرد: زن جوانی که او نیز دارای سابقه سرقت مسلحانه در جنوب کشور است، طلا‌های سرقتی را به طلافروشان مشهدی فروخته است بنابراین مالخرانی که قبل از دستگیری، اموال سرقتی را تحویل بدهند در مجازات آن‌ها از همه تخفیفات قانونی و رافت اسلامی استفاده می‌شود، اما اگر آگاهانه جرم خود را با توجه به انتشار بدون پوشش تصویر این زن در رسانه ها، پنهان کنند و پلیس با اعترافات متهم یا دیگر اعضای باند به سراغ آن‌ها برود به اشد مجازات‌های قانونی محکوم خواهند شد.

این مقام ارشد قضایی تاکید کرد: از اعضای این باند لوازم قابل حمل با ارزش مانند حدود ۱۰۰ عدد ساعت مچی کشف شده است که مال باختگان می‌توانند برای شناسایی اموال سرقتی نیز به پلیس آگاهی بروند.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
حفاظ و قفل هوشمند ضد دیلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
هیچ سارقی درب را تخریب نمیکنه و این یک اشتباه مصطلح هستش که وقتی قفل درب تخریب شده، میگن درب را تخریب کردن و همین باعث این اشتباه استراتژیک در بین مردم میشه که فکر کنند درب یا حفاظهای فلزی میتوانند جلوی ورود سارقین را بگیره
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
معلومه حرفه ای وتخصصی جواب می دی.
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر