کد خبر: ۷۱۵۹۵۲۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
کد خبر : ۷۱۵۹۵۲۸
گروه : کرمان » کرمان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان از سنجش مهارت ۵۲ هزار و ۵۱۳ نفر از متقاضیان گواهینامه مهارت طی ۸ ماهه نخست سال ۹۸ خبر داد.

سنجش مهارت بیش از ۵۲ هزار کرمانی طی ۸ ماهه نخست امسالبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا جهانگیری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان گفت: طی آبان ماه سال جاری نیز کرمان با ۱۰۶۸ نفر، بم ۴۴۴ و سیرجان با ۳۰۸ نفر بیشترین شرکت کننده در آزمون‌های سنجش مهارت را دارا بوده اند.

او با اشاره به ارزش بین المللی گواهینامه مهارت گفت: آزمون‌های فنی و حرفه‌ای شامل آزمون‌های مختلف مراکز ثابت، تیم‌های سیار (پادگان و زندان) و طرح هجرت، تفاهمنامه ها، ادواری و هماهنگ است.

او گفت: در آزمون‌های مراکز ثابت، تیم‌های سیار (پادگان و زندان) و طرح هجرت کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی مربوطه در آزمون پایان دوره (کتبی و عملی) شرکت نموده و در صورت قبولی در آزمون موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای استاندارد خواهند شد.

او با بیان اینکه آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای که از سازمان فنی و حرفه‌ای مجوز لازم را دریافت نموده اند افزود: نیز پس از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی موظف به معرفی کارآموزان خود به سازمان جهت انجام آزمون می‌باشند کارآموزان پس از شرکت و قبولی در آزمون پایان دوره موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای استاندارد خواهند شد.

جهانگیری تصریح کرد: در آزمون‌های متقاضیان آزاد (ادواری) هم افرادی که که توانایی و اطلاعات مهارتی در رشته خاصی را دارند و خواستار تعیین صلاحیت فنی خود می‌باشند ضمن مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستانها، در آزمون مربوطه شرکت و در صورت قبولی، گواهینامه فنی و حرفه‌ای دریافت خواهند کرد.

محمد ملایی رئیس اداره آزمون فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به الکترونیکی بودن فرایند غالب آزمون ها، گفت: متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.tvto-kr.ir و یا آدرس اداره کل، مراکز آموزشی و آموزشگاه‌های سراسر استان مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۰۳۴۳۲۱۱۰۲۵۱-۵ و ۳۲۱۱۷۵۳۵ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر