کد خبر: ۷۱۶۲۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۲۲۸۲

دولت ژاپن اعلام کرد برای افزایش رشد اقتصادی خود، یک بسته حمایت اقتصادی به ارزش ۱۰۰ میلیارد یورو را به اجرا در می‌آورد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ژاپن اعلام کرد برای افزایش رشد اقتصادی خود، یک بسته حمایت اقتصادی به ارزش ۱۰۰ میلیارد یورو را به اجرا در می‌آورد.

بر این اساس، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه از اجرای طرح حمایت اقتصادی گسترده‌ای به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ین معادل (۱۰۸ میلیارد یورو) برای جلوگیری از رکود اقتصادی این کشور در سال ۲۰۲۰ خبر داد.

این در حالی است که رشد اقتصادی ژاپن ضعیف شده است و اگر به آن کمک نشود احتمال دارد که در سال ۲۰۲۰ دچار رکود شود. بر اساس این طرح، قرار است تقریبا ۵۰ درصد از این سرمایه گذاری دولتی به بخش تعمیر و بهسازی زیرساخت‌ها در کشور در پی وقوع طوفان ویرانگر هاجیبیس Hagibis در ماه اکتبر اختصاص یابد که در نتیجه آن بیش از ۸۰ نفر کشته شدند.

در این طرح همچنین اقداماتی در نظر گرفته شده است تا از میزان تاثیر افزایش اخیر مالیات بر ارزش افزوده در کشور بر مصرف کنندگان کاسته شود. به تازگی در ژاپن مالیات بر ارزش افزوده از ۸ درصد به ۱۰ درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران و کارشناسان مسائل اقتصادی مالی بین المللی پیش بینی کرده اند رشد اقتصادی ژاپن در فاصله ماه‌های اکتبر تا ‏دسامبر (سه ماهه چهارم) امسال به شدت افت خواهد کرد. علت این افت نیز افزایش مالیات بر ارزش افزوده در این کشور است. همچنان که صادرات کالا و خدمات ژاپن به کشور‌های جهان به علت کاهش رشد اقتصادی جهان و ادامه تنش تجاری میان آمریکا و چین کاهش پیدا کرده است. در سه ماهه سوم امسال، رشد اقتصادی ژاپن که اقتصاد سوم جهان است تقریباً متوقف شد و براساس آمار و ارقام منتشر شده در اواسط نوامبر ۲۰۱۹ به ۰.۱ درصد رسید.

بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول نرخ بدهی‌های دولت ژاپن به ۲۳۸ درصد کل تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر