کد خبر: ۷۱۶۴۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۳
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۳
کد خبر : ۷۱۶۴۳۷۷

سرایدار فریبکار با اعتمادسازی طعمه هایش در دو ساختمان دست به سرقت از خانه‌ها زد و زندگی خوبی برای خود فراهم کرد.

ردپای آشنا در سرقت از خانه‌های اعیانی ولنجکبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ۳۰آبان امسال مردی در تماس با کلانتری ۱۶۳ ولنجک از دستبرد داخل خانه اش خبر داد و در همان ابتدا ادعا کرد که به سرایدار ساختمان شان مشکوک است.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ مرد جوانی رفتند که در کار طلاسازی و فروش طلا مشغول است.

مردطلافروش به ماموران گفت: دو سال قبل که از گاوصندوق داخل خانه‌ام طلا، پول نقد و سکه به سرقت رفت و این سرقت‌ها به صورت سریالی و در روز‌های تعطیل صورت گرفت به هیچ کسی شک نداشتم.

وی افزود: در این مدت مشکلات خانوادگی و روحی زیادی برای من به وجود آمد و به همه اطرافیانم شک داشتم، چون در هیچ یک از سرقت‌ها در خانه تخریب نشده بود و هیچ آثاری از سرقت نبود تا این که چندی قبل یکی از همسایه‌ها از سرایدارمان به خاطر سرقت از انباری اش شکایت کرد و تازه متوجه شدم چه کسی خانه مرا هدف سرقت قرار داده است.

تیم پلیسی با توجه به اطلاعات به دست آمده به سراغ سرایدار رفتند و مرد جوان ابتدا خود را بی گناه می‌دانست، کارآگاهان در این مرحله پی بردند که سرایدار جوان که وضعیت مالی بدی دارد به تازگی یک خودروی تیبا خریده است و گردش حساب و موجودی بانکی اش از شرایط و وضعیت مالی خوب او خبر می‌داد.

در حالی که متهم اصرار بر بی گناهی داشت کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی به بازرسی داخل خانه متهم پرداختند و تعداد زیادی اسناد مالکیت خودرو، فاکتور طلا، کارت ملی، مهر پزشکی، دسته چک، قالیچه ابریشم، پنج قاب ساعت مچی ارزشمند، بدلیجات گران قیمت و کلید‌های واحد‌های آپارتمان شاکیان پرونده کشف شد.

سرایدار فریبکار که راهی جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: مدت چهار سال است که به عنوان سرایدار در دو ساختمان کار می‌کنم و در این مدت توانستم نظر مالکان را جلب کنم و به دلیل اعتمادی که پیدا کرده بودند کلید آپارتمان را در اختیارم قرار می‌دادند، من هم یک نسخه از کلید‌ها تکثیر کردم و در فرصت مناسبی از داخل خانه مالکان ساختمان‌ها سرقت می‌کردم.

متهم در خصوص دسته چک و فاکتور طلای کشف شده نیز گفت: با سرقت دسته چک ۱۷ برگی شاکی چند برگ از آن را استفاده کردم و با سرقت فاکتور فروش طلا با جعل هویت و امضا طلا‌های سرقتی را می‌فروختم.

بنا بر این گزارش، متهم که به شش سرقت اعتراف کرده برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر