کد خبر: ۷۱۶۴۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
کد خبر : ۷۱۶۴۵۲۰

انتقاد از زورگویی آمریکا در عرصه بین الملل به یکی از محور‌های اصلی نشست بین‌المللی گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم تبدیل شده است.

انتقاد از زورگویی آمریکا در نشست بین‌المللی گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم + فیلمبه گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در نشست بین‌المللی گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم که با حضور جمعی از دولتمردان و نخبگان سیاسی کشور‌های مختلف جهان در پایتخت ایتالیا در حال برگزاری است، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از رویکرد آمریکا در قبال ایران به شدت انتقاد کرد و گفت: آمریکا در برجام بر خلاف حقوق بین‌الملل عمل کرد و با خروج از توافق هسته‌ای تحریم‌هایی را بر ایران اعمال کرد. این واقعا باور نکردنی است که واشنگتن حتی برخی از امضا کنندگان برجام را مجبور کرده است که از تحریم علیه ایران پیروی کنند.

از معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در مورد کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام و همچنین بد عهدی‌های طرف‌های اروپایی باقی مانده در این توافق نسبت به اجرای تعهدشان سوال کردم.

به گفته کارشناسان تضمین اروپا برای حفظ برجام بسیار دشوار است.

جام پیئرو ماسولو، رئیس موسسه پژوهش‌های سیاست بین الملل (ISPI)، که همراه با وزارت امور خارجه ایتالیا برگزار کننده همایش گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم است گفت: اروپا تلاش کرد تا امریکا را قانع کند تا از برجام خارج نشود، اما موفق نشد. اکنون نیز در تلاش است تا به نوعی توافق برای حفظ برجام نایل شود، اما کار ساده‌ای نیست.

محمد کاظم سجاد پور، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه ایران به نمایندگی از کشورمان در این همایش شرکت کرده است.

وی گفت: در این نشست در چارچوب ایده‌های ایران برای همکاری‌های منطقه‌ای بحث‌های متعددی در پیش است.

سجادپور افزود: صلح و ثبات بدون ایران در منطقه غیر قابل تصور است و ایران هدفی جز برقراری امنیت و ثبات با همکاری کشور‌های منطقه‌ای ندارد.

همایش دو روزه گفتگو‌های مدیترانه‌ای در رم، با حضور نمایندگان پنجاه کشور جهان در حال برگزاری است.


بیشتر بخوانید: کمک مالی و مهد کودک رایگان؛ امتیازهای دولت ایتالیا به مردم برای فرزندآوری + فیلم 


انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر