کد خبر: ۷۱۶۴۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۴۵۲۹

به تازگی یکی از شرکت‌های حامی مصرف کنندگان با طرح شکایت از سامسونگ و اپل، میزان تشعشعات رادیویی گوشی‌های پرفروش این دو برند را آشکار ساخت.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، امواج و اشعه‌های منتشر شده از لوازم ارتباطی و الکتریکی در محل خانه و زندگی انسان‌ها، به یکی از بزرگ‌ترین معضلات دنیای مدرن تبدیل شده است. بسیاری از بیماری‌ها در جهان به دلیل اثرات مخرب امواج و اشعه‌های منتشر شده از آنتن‌های مخابراتی، مودم‌های وای‌فای و تلفن‌های همراه به‌وجود می‌آید و با توجه به متداول شدن این گونه دستگاه‌ها، می‌توان گفت راهی برای بازگشت از این اوضاع نابسامان وجود ندارد. البته برخی مراجع قانونی و بین‌المللی بر روی میران اثرات مخرب دستگاه‌های الکترونیکی و مخابراتی نظارت دارند و میزان امواج آن‌ها را مدیریت می‌کنند.

چندی پیش بود که خبر میزان فراوان تشعشعات فرکانس رادیویی گوشی‌های سامسونگ و اپل منتشر شده، بر اساس آزمایش‌ها جدید، میزان فرکانس رادیویی آیفون ۷ و گلکسی S8 سامسونگ از مقدار ثبت شده در آزمایش‌های اصلی بسیار بیشتر بوده و به این ترتیب این دو شرکت باید پاسخگوی نقض و دور زدن قانون باشند. کمیسیون فدرال ارتباطات در آمریکا مقدار فرکانس رادیویی برای تلفن‌های هوشمند را "۱.۶ وات در هر کیلوگرم بر اساس متوسط یک گرم جرم" تعیین کرده این مقدار اکثرا در مدل‌های جدید رعایت می‌شود.

تشعشعات رادیویی گوشی‌های اپل و سامسونگ، این دو شرکت را دادگاهی کرد

سامسونگ و اپل نقض کننده قانون کمیسیون فدرال ارتباطات

اما بر اساس تحقیقات جدید مشخص شد که دو گوشی پر فروش آیفون ۷ و سامسونگ گلکسی S8 تشعشعاتی بیش از این مقدار حد مجاز دارند. پرچمدار سال ۲۰۱۷ سامسونگ دارای نرخ تشعشعات فرکانس رادیویی شوکه کننده ۸.۲۲ وات بر کیلوگرم در فاصله ۲ میلی‌متری است که این مقدار چندین برابر نرخ تعیین شده قانون کمیسیون فدرال ارتباطات بوده و نقض آشکار قوانین محسوب می‌شود. به این ترتیب گذاشتن گلکسی S8 در جیب لباس یا قرار دادن آن بر روی گوش می‌تواند آسیب‌های جدی به سلامت بدن وارد کند. همچنین چهار دستگاه مختلف از آیفون ۷ نیز مورد آزمایش قرار گرفتند که هر کدام تشعشعات بیش از حد فرکانس داریویی داشتند.

تشعشعات رادیویی گوشی‌های اپل و سامسونگ، این دو شرکت را دادگاهی کرد

تشکیل دادگاه برای رسیدگی به پرنده اپل و سامسونگ

حال یکی از شرکت‌های حامی حقوق مصرف کنندگان از سامسونگ و اپل به دلیل تبلیغات دروغین، گمراه کردن خریداران و دور زدن قانون کمیسیون فدرال ارتباطات شکایت کرده و دادگاه این پرونده در انتهای هفته جاری برگزار خواهد شد. شرکت‌های حامی حقوق مصرف کنندگان با بررسی میزان تشعشعات موجود در لازم الکترونیکی مانند تلفن هوشمند و میزان تاثیرات مخرب آن بر روی زندگی مردم، در صورت نقض قانون از برند‌های مختلف این حوزه شکایت می‌کنند. زندگی وابسته به تلفن هوشمند، در دست گرفتن یا بر روی گوش قرار دادن تلفن، خوابیدن در کنار تلفن همراه و دیگر موارد، از جمله موقعیت‌هایی هستند که بیشترین آسیب را به سلامت بدن وارد کرده و مضر هستند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر