کد خبر: ۷۱۶۶۳۵۰
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر : ۷۱۶۶۳۵۰
گروه : گیلان » رشت

فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد ثبت می‌شود.

ثبت فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجدبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از پیشتازی چهار کانون فرهنگی و هنری مساجد استان در معرفی کانون‌های برتر مساجد کشور و رویداد ملی «فهما» خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان، به اجرای طرح ثبت فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد اشاره کرد و گفت: سامانه فهما، سامانه‌ای برای ساماندهی و ثبت اطلاعات کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است.

او با اشاره به شفافیت اطلاع‌رسانی در این سامانه، افزود: تمامی فعالیت‌های کانون‌ها اعم از ثبت و تکمیل مشخصات اعضای کانون‌ها، طرح‌های فرهنگی و هنری و ارائه گزارش فعالیت‌های انجام‌شده کانون‌ها که در این سامانه ثبت شود، دارای امتیاز بوده و توانمندی کانون‌های فعال را مشخص می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان، با بیان اینکه هر سال یک استان به‌عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران (پایتخت فهما) معرفی می‌شود، گفت: پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور براساس فعالیت‌ها و برنامه‌های ثبت شده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سامانه و کسب امیتاز لازم انتخاب می‌شود.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد، قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه‌سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی، هنر متعالی و فعالیت‌های اجتماعی را از محور‌های مهم سامانه دانست و افزود: ۳ کانون فرهنگی هنری مساجد گیلان توانسته‌اند با ثبت اطلاعات خود در سامانه، در رده ۱۰ کانون برتر کشور قرار گیرند.

او با بیان اینکه کانون‌های مساجد می‌بایست تا پایان دی ۲۰ هزار امتیاز کسب کنند تا به‌عنوان پایتخت فهما معرفی شوند، گفت: کانون مصباح شهرستان انزلی با ثبت اطلاعات ۶۸۵ نفر از اعضای کانون و کسب ۹ هزار و ۷۶۱ امتیاز در ۲۰ محور فعالیت مقام سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان افزود: کانون شهدای مدافع حرم مسجد قائمیه رشت نیز تاکنون اطلاعات ۵۴۴ نفر از اعضای کانون را ثبت و موفق به کسب هشت هزار و ۹۰۱ امتیاز و رتبه چهارم شده است.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد گفت: کانون فرهنگی و هنری، ولی عصر (عج) انزلی نیز با ثبت اطلاعات ۷۹۵ نفر از اعضای کانون و۲۰ محور فعالیت موفق به کسب هشت هزار و ۷۰۷ امتیاز و رتبه ششم شده است.

او افزود: همچنین کانون فرهنگی و هنری مالک اشتر رودبار با کسب ۶ هزار و ۸۹۹ امتیاز جایگاه یازدهم کشوری در سامانه بچه‌های مسجد را به خود اختصاص داده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان، با بیان اینکه تا ارزیابی رویداد ملی فهما ۳۸ روز زمان باقی است، از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خواست حضور جدی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری داشته و با ثبت فعالیت‌ها در سامانه بچه‌های مسجد زمینه برخورداری امتیازات کشوری را برای گیلان فراهم کنند.

 

انتهای پیام/م.ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر