کد خبر: ۷۱۶۹۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
کد خبر : ۷۱۶۹۰۳۵
نایب‌رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس:

عضو ارشد کمیسیون صنایع و معاون مجلس، گفت: "طرح دو فوریتی برای اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت اینترنت با مجوز مجلس"، دیروز به مجلس ارائه شد و در نوبت است تا به صحن بیاید.

خسارات قطعی اخیر اینترنت زیاد است، ولی قابل محاسبه نیست/ کیفیت و تنوع خدمات در شبکه‌ی ملی اطلاعات مطلوب نیستبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سیده حمیده زرآبادی، نایب‌رئیس کمیته‌ ارتباطات مجلس پیرامون ارائه‌ی "طرح دو فوریتی برای اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت اینترنت با مجوز مجلس" گفت: طرح دیروز به مجلس ارائه شد و در نوبت است تا به صحن بیاید.

عضو کمیسیون صنایع و معاون مجلس در ادامه تاکید کرد: تا کنون لایحه‌ای از سوی دولت پیرامون این موضوع به مجلس ارائه نشده و البته اگر لایحه‌ای هم داده شود منافاتی با طرح دو فوریتی بنده ندارند.

زرآبادی پیرامون قطعی اخیر اینترنت هم افزود: با توجه به اتفاقات اخیر و قطعی ۱۲ روزه‌ی اینترنت، باید گفت که خسارات زیادی وارد شد که قابل محاسبه هم نیست و با توجه به اینکه معتقدیم امنیت مهمترین مساله است و باید همیشه امنیت برقرار، ولی ضابطه‌مند نیز باشد، لذا باید تا جایی که ممکن است از خسارات جلوگیری شود، مثلا مراکز دانشگاهی و پژوهشی اینترنت خود را از دست داده بودند و در تعهداتی که داشتند دچار مشکل شدند.

نایب‌رئیس کمیته ارتباطات مجلس در خصوص تست شبکه‌ی ملی اطلاعات در زمان قطعی اخیر اینترنت هم اظهار کرد: شبکه‌ی ملی اطلاعات در برخی موارد خوب عمل کرد و در برخی موارد عملکرد خوبی نداشته است. شبکه‌ی ملی اطلاعات خدمات و سرویس‌هایی است که در داخل کشور ارائه می‌شود، اما در بحث کیفیت و تنوع مشخص شد که درجه مطلوب را نداریم و مسیر زیادی برای رسیدن به ایده‌ی نهایی باید طی کند.

وی در پایان اضافه کرد: جایگزینی شبکه‌ی ملی اطلاعات با اینترنت جهانی امکان پذیر نیست و تلقی اشتباهی است.

منبع: سیتنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر