کد خبر: ۷۱۷۳۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۱۷۳۷۸۹

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در گفت‌وگویی پشت پرده ۱۰ روزی که ارتباط ایران با جهان قطع شد را تشریح کرد.

حکایت آذری جهرمی از پشت پرده ۱۰ روزی که ارتباط ایران با جهان قطع شد/ من مسئول قطع ارتباطات نیستمبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از حوادث تلخ مرتبط با گرانی بنزین همه می‌پرسیدند اینترنت چرا و چگونه قطع شد؟ چگونه وصل شد؟ و بعدتر همه می‌پرسیدند نقش وزیر ارتباطات در این میانه چه بود؟ اما مهمترین سئوال همچنان این بود که وزیری که اختیار زیادی ندارد، چقدر در وزارتخانه‌اش وزیر است؟ او در حاشیه دیدارش از جشنواره سینما حقیقت گفتگویی صریح و بی پرده انجام داده و جواب این سئوالات دیگر را می‌توانید در این گفتگو پیدا کنید.

می خواستم بدانم وزیر ارتباطات بعد از وقایع اخیر چه حس و حالی دارد. مخصوصاً اینکه گفته‌اید در قضایای قطع اینترنت اختیاری نداشته‌اید؟

قطعی اینترنت یک موضوع منحصر به ایران نیست. در گزارشی که مرکز تحقیقات ما تهیه و ارسال کرده، در یکسال گذشته ۱۹ بار قطعی اینترنت در هندوستان، پاکستان، عراق و کشور‌های دیگر داشته‌ایم که به دلایل امنیتی اینترنت این کشور‌ها قطع شده است. در اساسنامه سازمان جهانی مخابرات آمده است که کشور‌ها بر اساس مقررات و قوانین محلی خودشان، در زمان بروز مسائل امنیت ملی می‌توانند اینترنت را قطع کنند و این حق، به رسمیت شناخته شده است. منتهی پدیده‌ای که آزار دهنده شد، یکی طولانی شدن زمان قطع اینترنت بود.در هر صورت مسئولیت، فراز و نشیب دارد. همیشه روز‌های خوب نیست. آدم در دوران مسئولیتش در موقعیت بحرانی هم قرار می‌گیرد. در معرض امتحان هم. در زندگی هم همین است.

حرفتان درست، اما مردم با تناقضاتی مواجه هستند. از یک طرف رئیس‌جمهور می‌گوید امکان ندارد انگشت شما و دولت روی دکمه قطع اینترنت برود، از یک طرف شما می‌گویید بحث تلگرام به شما ربطی ندارد. یا در حوادث اخیر هم گفتید که موضوع از کنترل شما خارج است، آیا این موارد برای شما خوشایند است؟ آیا بهتر نبود وقتی نمی‌توانستید حوزه تحت مدیریتتان را اداره کنید، استعفا بدهید؟

آن چیزی که مردم انتظار دارند باید به آن توجه کرد. با این موافقم. با این ادبیات که هر کسی بگوید به من ربطی ندارد، کاری پیش نمی‌رود. اما واقعیت این است که مردم هم رأی داده‌اند و رئیس جمهور را انتخاب کرده‌اند. هم رأی می‌دهند ونمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس جمهور وزیر را به مجلس معرفی می‌کند و مجلس رأی اعتماد می‌دهد؛ و همین مردم به یک قانون اساسی رأی داده‌اند و وزیر بر اساس قانون شأنیت پیدا می‌کند. زمانی که من صحبت می‌کنم که موضوع فیلترینگ از کنترل وزارت ارتباطات خارج است، منظورم این نیست که من دارای اختیارم و فشار‌هایی از بیرون دارد وارد می‌شود که من نمی‌توانم تحمل کنم و، چون نمی‌توانم تحمل کنم پس می‌روم کنار تا یک نفر دیگر بیاید کار را پیش ببرد. من یکبار هم قبلا گفته بودم؛ مسئولین گلادیاتور نیستند که در وسط یک میدان بایستند با یکدیگر بجنگند و دیگران برای آن‌ها هورا بکشند. من واقعیتی را گفتم، قانون را شرح دادم.

وزیر ارتباطات در موضوع قطع اینترنت یا فیلترینگ اختیاری ندارد که بتواند جلوی آن بایستد. خب شما قانون را بخوانید. قانون، مصوب مجلس است. مجلسی که خود مردم انتخاب کرده‌اند. قانون جرایم رایانه‌ای کشور مصوب مجلس است، در آن یک کمیته تعیین مصادیق هست که ۶ رأی آن با دولت است.

شما بگویید کدام شبکه اجتماعی در این سال‌ها با مصوبه کارگروه مصادیق، فیلتر شده است؟ پس اگر رئیس جمهور گزاره‌ای را گفته، پای آن ایستاده است و دولتمردانی که در آن کمیسیون هستند هم همان نظر را پیگیری کرده‌اند. طبق قانون به دستگاه قضایی هم اجازه‌هایی داده شده. در مواردی قاضی هم می‌تواند حکم مسدودسازی بدهد. البته در آن موارد، مباحث حقوقی مطرح است، اما متن قانون این است.

اگر تصورتان این است که وزیر برود به جنگ قانون، این دیدگاه غلطی است. ما باید هر چیزی را به جای خودش استفاده کنیم. اگر وزیر ارتباطات می‌گوید من در حوزه فیلترینگ هیچ اختیاری ندارم، مفهومش این است که اگر انتظار دارید من نظر شما را تأمین کنم، اختیارش را به من بدهید. من مسئول وصل ارتباطاتم، مسئول قطع ارتباطات در هیچ جای قانون، من نیستم.

این موارد شما را ناراحت نکرد؟ در شلوغی‌های اخیر، مشکلات مردم و ناتوانی قانونی خودتان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این همیشه ناراحت کننده است. ببینید در تصمیمی که گرفته شد من در ارتباط با قطع تلگرام از همان ابتدا موضوع را مطرح کردم، ما بار‌ها از منظر کارشناسی نظراتمان را مطرح کردیم. البته اگر اغتشاش در کشور به وجود بیاید و اگر شرایط امنیتی به هم بخورد، مسئولیت امنیت کشور طبیعتا با دستگاه‌های امنیتی است و آن‌ها صاحبنظرند. همه بایستی ملاحظات ونظرات دستگاه امنیتی را در شرایط بحرانی کشور رعایت بکنند. ولی نظراتی وجود دارد و باید گفتگو کرد. برای طولانی نشدن این موضوع و کاهش زمان قطعی هم ما پیگیر بودیم.

حرفتان درست، اما شما وزیری هستید که بیشترین ارتباط را با مردم به‌ویژه در فضای مجازی دارید. آیا حس نکردید حال مردم بد شده و روحیه‌هایشان تضعیف شده و دیگر اعتمادی به شما ندارند؟

یک جمله را من در جلسه شورای امنیت ملی کشور گفتم. اینکه مردم می‌گویند بنزین را بکنید ۷ هزارتومان، ولی اینترنت را آزاد کنید و این حس واقعی بود که در این ایام از مردم داشتیم. با نظر شما موافقم.

فکر نمی‌کنید نیاز است اعتماد از دست رفته مردم را از راه‌های مختلف بازسازی کنید؟

من به سهم خودم واقعیت را گفتم. من اختیاری در قطع کردن ندارم. تصمیمی است که باید اجرایی شود آنهم بر اساس قانون. اما احساس کردم که مردم آسیب دیدند. پس بدون لکنت زبان از آن‌ها عذرخواهی کردم.

فکر نمی‌کنید که اگر استعفا می‌دادید، تالمات مردم مقداری کاهش پیدا می‌کرد؟

چرا شما آن‌سوی سئوال را مطرح نمی‌کنید که اگر ما به آن فعالیت و تلاش ادامه نمی‌دادیم و میدان را خالی می‌کردیم، الان شاید ارتباطات برقرار نبود. ما بنا بر احساس نمی‌خواهیم تصمیم بگیریم و همه ما در برابر حال و آینده کشورمسئولیم. ما در رابطه با رای مردم و نظر مردم مسئولیم. این میز مسئولیت برای آدم نباید چیز جذابی باشد. ما نباید در برابر آن کار صحیحی که می‌خواهیم انجام دهیم، خودمان را به میز مسئولیت ببازیم.

قطع به یقین اگر من احساس می‌کردم کنار رفتنم از مسئولیت، به حل مسائل کمک می‌کند قطعا فروگذار نمی‌کردم. ولی واقعیت این بود که خیر. شرایط اینگونه نبود و بایستی می‌ایستادیم وتلاش می‌کردیم و ارتباط را بر می‌گرداندیم. الان هم بایستی بایستیم و تلاش کنیم و اعتماد را برگردانیم. شرایط را تامین و ملاحظات مردم را پیگیری کنیم.

به‌عنوان سئوال آخر، با توجه به اینکه سورپرایز پر حرف و حدیث‌تان بازتاب‌های منفی زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت فکر نمی‌کنید زمان مناسبی برای اعلام چنین خبری با چنین مقدماتی نبود؟ گمان‌نمی‌کنید انتظارات مردم چیز دیگری بود؟ واقعا با مشاوره‌های چه مشاورانی به این نتیجه عجیب رسیدید؟

ما مسئولان اجرایی کشور هر کدام وظایفی بر عهده داریم. باید از گذشته درس بگیریم و به سمت آینده حرکت کنیم. اینکه ما روی اتفاقی تلخ که افتاده توقف کنیم و مرتب سر همان موضوع بایستیم و صحبت کنیم اشتباه است. ذهنیت‌ها با حرکت کردن و عمل حل می‌شود. وزارت ارتباطات هم یکسری مسئولیت‌هایی دارد. ما برنامه تحول پست و پست پلاس را در مجموعه شهر هوشمند داشتیم و با اجرای برنامه ایران هوشمند و تهران هوشمند، کار‌هایی دارد صورت می‌گیرد. گفتیم که امسال سال مشارکت است و ما خودمان داوطلبانه بعنوان اولین دستگاه به برنامه مشارکت پیوستیم. ماشین برقی وموتور برقی و دوچرخه برقی را اعلام کرده بودیم و بحث استفاده از پهباد برای ارسال مرسولات پستی را گذاشته بودیم برای روز پنجشنبه.

ما دستاورد‌های دیگری هم داریم. ما در شرایط آلودگی هوا هستیم، چیزی که می‌تواند به مردم کمک کند، حرکت به سمت شهر هوشمند است. این موضوع دستاورد کمی نیست و در زندگی مردم مؤثر است. افکار عمومی توجه خیلی خوبی به این مسئله نشان داد. من از محبت و لطف مردم تشکر می‌کنم. ما تلاشمان را متوقف نمی‌کنیم. ظرف هفته‌های آینده انجام و به ثمر رسیدن زنجیره‌ای از فعالیت‌ها و کارهاست که بیان می‌کنم.

اصولا با لعنت فرستادن بر تاریکی مشکلی حل نمی‌شود، ما همه باید یک شمع روشن کنیم. امروز وظیفه ما برای رفع آلودگی هوا این است که ناوگان پستی را به روز کنیم. ما نظرات مردم را جمع‌بندی می‌کنیم. مردم در کامنتهایشان انرژی زیادی به ما دادند و ما این انرژی را با سورپرایز‌های آینده به آن‌ها باز می‌گردانیم.

منبع: سینما سینما

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
اقا بر فروشگاهای معروف اینترنی نظارت بیشتری شود
کالاهایی ک ضمانت دارن رو پس نمیگیرن چرا اخه؟؟
من میخوام از 5040 شکایت کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
کسی با " آرزوهای بزرگ " بزرگ نمی‌شود ؛
بزرگی به " همت‌های بزرگ " است !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
من از روزی که گفتی پارازیتها زیانبار هست ولی من نمیتونم کاری کنم
آبنبات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگر کسی واقعا به فکر انجام مسؤلیت باشه تو چنین منصب مهمی انقدر کار برای انجام هست که وقتی برای خوابیدن نمی مونه فضای مجازی!!!! دیگه پیش کش(که ظاهرا بیشتر اونجا هستید)،حالا ما این دوتا رو ( قطعی و فیلتر) فاکتور بگیرم بازم کلی کار برای انجام هست امیدوارم اونا رو به درستی انجام بدید... درضمن اولویت وزارت ارتباطات باید آلودگی هوا باشه؟؟؟ وزارت ارتباطات بهتر به کارای خودش برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من منطقه ۴ اصفهان میشینم
انتن تلفن خییلی بد جواب میده همین طور سرعت اینترنتم خیلی بده
به همراه اول تماس گرفتم موضوع گفتم
میگه برید با اهالی صحبت کنید اگه راضی بودن ما میام دکل نصب میکنیم
اخه من مسئولشم ک برم دنباله این جور چیزا ؟؟؟
ای خدااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ما‌فضای‌سالم‌مجازی‌میخاهیم
...واینترنت‌ملی
اقای‌وزیر‌از‌پیامرسانهای‌بومی‌که‌میتونید‌حمایت‌کنید
کاری‌که‌به‌عهده‌شماست‌انجام‌بدید
قطعی‌اینترنت‌بخاطر‌مشکلات‌فراوان‌در‌زیز‌ساختهاست
مسئول‌فراهم‌کردنزیر‌ساختها‌هم‌شما‌بودید
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه من نقش داشتم ، و شما هم هیچ تاثیری نداشتی!!!...
نمیدونم چرا این حرفا و این عکسالعمل ها این روزها خیلی مد شده
اون یکی از مسئولان میگه اصلا من کاره ای نیستم
یکی دیگه میگه اصلا این مسئله به من ربطی نداره
یکی باز میگه اصلا من خبر نداشتم
هه
بله عزیز من ، بله !!..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این مردم هم بایدبه این فکرکنندک قطع اینترنت ب خاطرامنیت من وشما بوده دیگ اگ قطع اینترنت نبودخودمون امنیت نداشتیم پس لطفا فقط یک جنبه ی آن رادرنظرنگیرید۰اینقد زیادی هم انتقادنکنید۰
غزال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رئیس جمهور میگه من خودم رفتم بنزین بزنم دیدم گرون شده تازه فهمیدم اینم میگه من مسئول قطع شدن اینترنت نبودم یکی به من بگه کی داره واسه زندگی ما تصمیم میگیره اگه شماها در جریان نیستید پس کی در جریانه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بنظرم اینترنت نبایدقطع میشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
وزیری که نمی تواند شبکه ملی اطلاعات را به ثمر برساند و فقط به فکر این است که به آن طرف آبی ها مثل تلگرام امکانات استثنایی مانند دادن پهنای باند و ... بدهد و از پیامرسان های داخلی و.. حمایت نکند و به مثابه دیگر وزیران و دولت، مردم را سرکار بگذارد ، همان بهتر که استعفا نماید
کلثوم کرمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اینقدر غوغا نکنید و موضع دیوانه وار نگیرید
این حرفهای وزیر از واقعیترین و سالمترین حرفهای دولت و امثالهمشون است
کاشکی مثل الان حرف بزنن همیشه
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آقای وزیر یک زمانی بود تکه ای فیلم چه خوب چه بد روی نوارهای ویدئو جابجا میشد به سختی با مشقت وجرم ..کم کم ماهواره...بعد ردوبدل اطلاعات باسی دی راحت ترشد وچند وقت بعد با تراشه مثل کارت مموری وفلش اما امروز اطلاعات در قالب فیلم وصداوتصویر با ردوبدل یک شماره یا پسورد انجام میشه حامل این فیلم را چطور توقیف میکنید باید ما نحوه استفاده صحیح را در برنامه های اصلی اموزش کودکان بگنجونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
لطفا از گران شدن بسته های اینترنت هم گزارشی تهیه کنید این هم به آقای وزیر مربوط نیست از زمان وزیر جدیدقیمت بسته ها چند برابر شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اگه دست این بود هیچ وقت قطع نمیشد
کربلایی محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
یکی برای من نقش وزیر ارتباطات را در قطع شدن اینترنت بیان کنه یعنی شما آقای جهرمی در قطع ای اینترنت چه نقشی داشتید ?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای داد وبیداد
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ولی جالب گفتی آقای وزیر! کلی خندیدیم!! وصل کردنش با منه ولی قطع کردنش با من نیست!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
استعفا بده لطف کن با استعفات همه رو سوپرایز کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خسته شدیم به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای بابا..........................
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
واقعا نمیدانید چند روز؟ ۱۰ روز ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تو مسئول نیستی ؟؟؟
abed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
همش رفع مسئولیت جناب وزیر و توجیه که چه تشکر هم بکنیم از شما چطوره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من نبودم دستم بود تقصیر استینم بوده دیگه نه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
امروز سرعت اینترنت پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
موفق باشی آقای وزیر ادامه بددده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آفرین وزیر با مسئولیت
شیخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این جوان اگر کمی فارسی بلد بود تازگیها یادش رفته خبرجدید یا فوق العاده یا شنیدنی را با سورپرایز عوض کن عزیزم فهمیدیم تحصیل کرده ای مثل باقی. وزرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کی بود کی بود، من نبودم
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خیلیا از این حرفا زدن ما هیچکاره ایم، شما همون قدر کاره هستی که شبکه ملی رو راه بندازی تا وقتی مشکل امنیتی پیش اومد ، حداقل کار عمومی مردم لنگ نمونه، تازه بعدش گفته چیزی به نام اینترنت ملی نداریم...چهقدر ریا، چه قدر شو آف...اسم جوانگرایی رو این نمونه ها خراب کردن، عکس میندازن از موتور رو گالن بنزین تو دستشون ، بعد نامحسوسو دیگران ازش عکس میندازن تو ماشین مدل بالا ...به کدوم حرفتون اعتماد کنیم ؟ به انکارتون یا تظاهرتون ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این چه قانونی که همه میتوانند توی کار وزارت ارتباطات دخالت کنن
و وزارت ارتباطات هیچ اختیاری نداشته باشه
آقای جهرمی با گفتن این که براساس قانون این دخالت ها انجام میشه کاری درست نمیشه شما باید این قانون را تغیر بدین شما که بقول خودتان مسئول وصل کردن ارتباطات هستین چرا نمیتوانید از آن حفاظت کنید و هرکسی طبق قانون میتوتند این ارتباط را قطع کند.
شما وزیر هستین وباید بتوانید حق مردم را بگیرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
این دو جمله خیلی زیبا بودن. ما همه مسئولیم در مقابل هم:

اصولا با لعنت فرستادن بر تاریکی مشکلی حل نمی‌شود، ما همه باید یک شمع روشن کنیم.
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تو این کشور همه هیچ کاره اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
پیگیر ثبت نام اموال منقول و غیر منقول مسئولین باشین سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مجری قطع اینترنت که هستید آقای وزیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
به راستی چرا فقط در فضای مجازی سیر می کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ما اگر نخواهیم با این سورپرایز‌های در آینده بازهم هزینه اضافی بر مردم تحمیل کنید کیو باید ببینیم؟
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
من نبودم من نبودم پس کی بود همونی که اون وسط بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ای شیطون فهمیدی پس؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نه سوپرایز دیگه نه از این جمله اخرش ترسیدم توروخدا سوپرایز دیگه نهههههههه
مارال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
اعتراف میکنم.مسئول گرانی بنزین و قطع اینترنت اخیر من بودم.
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
سوالات خوب و بجا بود ولی پاسخها کاملا بی ربط. در این صورت مسولیت شما ور وزارت ارتباطات یک مسولیت تشریفاتیس. امنیت ملی. ونهادهای امنیتی همه کاره هستن
بي نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کلاً توي اين دولت تدبير و اميد، هيچکس از هيچ چيز خبر نداره... نمي دونه... مسئول نيست... اجازه انجام وظيفه بهش نمي دن.... خدا وکيلي نوبر هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
فعلا این جریانات برای شما خبرنگاران داخلی وخارجی کارافرینی کرده ووقتتان راپر خدایتان را شکر کنید که نون زن وبچه هانتون را درمیارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
در یکسال گذشته ۱۹ بار قطعی اینترنت در هندوستان، پاکستان، عراق..........من فقط کشته مرده این مقایسه های شما هستم که کشورهای جنگ زده رو با ما مقایسه میکنید واقعا براتون متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
خبرنگار ظاهراً بجای مردم اینگونه القا میکند که ملت اینترنت را به نان شب ترجیح می دهند نه خیر اینجور نیست مردم خواهان رفاه و آسایش همر ه اقتصادی و همراه با امنیت هستند گران شدن سوخت درد مردم را دوا نمی کند البته به اینگونه که عمل شد زندگی با کار وتلاش میگذرد نه پشت صفحه کامپیوتر نشستند و تا صبح نخوابیدن لطف کنید معقولانه از زبان مردم سئوال کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
وزیر بی اختیار بدرد مردم نمیخورد..اینکه اجازه بدهیم مسئولین بتونن از مسولیت کاری ناخوشایند مردم شانه خالی کنن بدعت بسیار خطرناکیه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ههههه
تالمات مردم : جوک سال برای مسئولین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
با سلام نمی دونم چرا قیمت بنزین با کشورهای اروپایی مقایسه می شه بع اینترنت با هندوستان، پاکستان، عراق ؟!؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
علی برکت ا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بس است. من نبودم کی بود نکنید . همه تون بودید همه تون یک سفره هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
آفرین
فاطمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
ایشون فقط مسئول هوا کردن پپه(پهباد هوایی پستی) هستند ولا غیر
ادهمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
بله ایشان مسئول نیست من هستم که اصلا در لب مرز نشستم و از انترنت هم استفاده نمکنم د=.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
در زمانه ای زندگی میکنیم که رئیس قوه اجرائی کشور میگه من نمیدونستم بنزین گرون شده. خوب معلومه وزیر ارتباطاتش هم میگه من مسئول فلان چیز نیستم! چه عجیبی نیست
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر