کد خبر: ۷۲۱۱۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۲۱۱۲۹۴

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷۵ کیلومتر محور مواصلاتی نیمه شمالی استان از ۲۰ دی تاکنون با تلاش شبانه روزی راهداران برف‌روبی و بازگشایی شد.

ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،گفت: بلافاصله بعد از وقوع سیلاب در پی بارش های ۲۰ تا ۲۲ دی ماه جاری و همچنین بارش برف در نقاط کوهستانی استان، ۳۰ اکیپ راهداری با استفاده از ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به خدمات رسانی به مردم و بازگشایی مسیرها مسدود شده پرداختند.

او از بازگشایی مسیر ارتباطی ۱۲۵ روستای درگیر سیلاب و برف در نیمه شمالی استان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش شدید دما و یخبندان روزهای اخیر، در حال حاضر تردد در این محور ها با احتیاط جریان دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاربران جاده باید خطرات ناشی از لغزندگی و یخبندان را در نظر گرفته و صرفاً پس از اطمینان از شرایط مناسب خودرو و جاده به انجام سفر های ضروری با رعایت سرعت مطمئنه بپردازند.

او با اشاره به خسارت سیل اخیر به جاده ها گفت: برآوردهای اولیه نشان می دهد كه خسارات ناشی از سیل در جاده ها و ابنیه فنی راه ها نیمه شمالی استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است که میزان خسارت نهایی پس از انجام بررسی های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد.

کرد گفت: این اداره کل با توجه به گستردگی سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان، پس از حصول اطمینان از بازگشایی کلیه مسیر های نیمه شمالی، به منظور تسریع در امر امداد رسانی در مناطق سیل زده، نسبت به اعزام ۲ دستگاه کمرشکن و ۲ دستگاه کامیون به جنوب استان اقدام نموده است.

 

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر