کد خبر: ۷۲۱۱۶۳۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۱۶۳۱
گروه : کرمان » کرمان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: تیغ زنی، مرمت موقت و بازگشایی ۶۴۵ کیلومتر از راه‌های خسارت دیده سیل در جنوب کرمان توسط دستگاه‌های راهداری انجام شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مسعود جمیلی ،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: در پی بروز سیلاب در جنوب کرمان نیرو‌های راهدار این اداره کل در قالب ۱۴۰ نفر با ۱۱۰ دستگاه از دستگاه‌های راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین با توجه به قرارداشتن در طرح راهداری زمستانی به موقع در مناطق آسیب دیده حضور و در حال عملیات راهداری هستند.

مسعود جمیلی با بیان اینکه در بارندگی‌های اخیر ۸۸۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان جیرفت در گیر برف بود که منجر به مسدود شدن ۱۳۰ راه روستایی برفگیر شد که در حال حاضر ۶۲۳ کیلومتر این راه‌ها با دستگاه‌های راهداری و با توجه به حجم برف قابل توجهی که نشسته است با بلدوزر بازگشایی شده است.

  او با بیان اینکه در مناطق روستایی فاقد سکونت زمستانی و نظر بخشداری‌ها تیغ زنی راه‌های روستایی این مناطق در اولویت دوم و پس از مرمت و تیغ زنی راه‌های روستایی دارای سکونت و نیاز به امدادرسانی موکول شده است ،افزود: ۲۲۰۰ کیلومتر از راه‌های آسفالته و ۳۷۰۰ کیلومتر از راه‌های خاکی جنوب کرمان در سیلاب وجود داشت که طبق برآورد و گزارش‌های گشت‌های راهداری سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از راه‌های آسفالته و ۱۸۶۰ کیلومتر راه خاکی در مجموع راه‌های جنوب کرمان خسارت وارد کرده است.

 جمیلی  از خسارت  ۳۰ تا ۱۰۰ درصد به ابنیه فنی شامل پل‌ها و آبنما‌ها در اثر سیلاب جنوب کرمان خبر داد و گفت: در مجموع ۶ هزارو ۳۳۳ دستگاه ابنیه فنی در سیلاب جنوب کرمان خسارت دیده اند که از این تعداد ۱۸ دستگاه ابنیه تخریب، ۱۳۰ دستگاه ابنیه فنی خسارت بین ۳۰ نا ۷۰درصد و ۸۳ دستگاه آبنما هم از ۲۰تا ۹۰ درصد خسارت دیده اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان از کمک و ورود ۳۰ دستگاه سنگین بلدوزر، لودر و گریدر بخش خصوصی در جنوب کرمان به عوامل راهداری برای بازگشایی راه‌های خسارت دیده از سیلاب خبر داد و گفت: کار بازگشایی و تیغ زنی راه‌ها با جدیت تا رفع مشکل تردد و تسهیل در عبور و مرور ادامه خواهد داشت و مجموعه راهداری با تمام توان در کنار مردم در مناطق سیل زده خواهد بود.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر