کد خبر: ۷۲۱۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۳
کد خبر : ۷۲۱۳۹۶۳

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا با بی اهمیت دانستن تحریم‌های آمریکا علیه این کشور گفت مهم نیست چند هزار تحریم وضع شوند، آمریکا نمی‌تواند ونزوئلا را متوقف کند.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از واشنگتن‌پست، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا تاکید کرد تحریم‌های آمریکا بی فایده هستند و نمی‌توانند ونزوئلا را متوقف کند.

رئیس‌جمهور وتزوئلا گفت: «من ذره‌ای اهمیت نمی‌دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می‌کند. ما هیچ اهمیتی نمی‌دهیم. ما فقط برای اینکه خودمان چه می‌کنیم، اهمیت قائل هستیم. مهم نیست چند هزار تحریم وضع شوند، آن‌ها ونزوئلا و ما را متوقف نمی‌کنند.»

مادورو در مصاحبه‌ای یک ساعته با روزنامه واشنگتن‌پست، گفت از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو‌ش‌تر بوده و اکنون با آرامش همه چیز را کاملاً در کنترل خود دارد.

مادورو گفت اگر ترامپ تحریم‌های کاراکاس را لغو کند و روابط با این کشور را به حالت عادی بازگرداند، منبع عایدی مهمی برای شرکت‌های نفتی آمریکا در ونزوئلا، به عنوان یکی از اعضای اُپک، وجود دارد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا با تاکید بر لزوم تغییر رفتار آمریکا در برابر این کشور، اعلام کرد: «اگر بین دولت‌ها احترام برقرار باشد، اگر گفت‌وگو و تبادل اطلاعات معتبر وجود داشته باشد، فارغ از اینکه آمریکا چقدر بزرگ است، نوع جدیدی از رابطه شکل خواهد گرفت.»

بر این اساس، مادورو خود را بازمانده زیرک نبرد طولانی‌مدت با مخالفان در داخل و آمریکا متحدانش در خارج توصیف کرده و گفت اکنون زمان مذاکره مستقیم با واشنگتن جهت پایان دادن به بن‌بست سیاسی ونزوئلا است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین بر عزم خود جهت برگزاری انتخابات سراسری در ونزوئلا در سال جاری تاکید کرده و گفت که مخالفانش، او را دست کم گرفتند اما وی به آنها اجازه داد طرح و نقشه خود برای کودتا را اجرا کنند تا بدین ترتیب خائنین از وفاداران تمییز داده شوند.

وی با اشاره به روابط خوبی که ونزوئلا با کوبا، روسیه و چین دارد، تصریح کرد: «ما اکنون بیش از هر زمان دیگری متحد هستیم.»

رئیس‌جمهور ونزوئلا سپس مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را مقصر شکست سیاست‌های ترامپ در قبال این کشور معرفی کرده و گفت: «به نظرم پمپئو در توهم و خیال زندگی می‌کند. او انگار روی زمین نیست. به نظرم ترامپ مشاوران بسیار بدی درباره ونزوئلا داشته است. جان بولتون، مایک پمپئو، الیوت آبرامز، همگی به او دیدگاه غلطی دادند.»

مادورو با غیرقانونی دانستن احتمال اعمال محاصره دریایی بر نفت صادراتی ونزوئلا به کوبا، توضیح داد: «به نظرم این برای هیچکسی خوب نیست، حداقل برای آمریکا. این اقدام تنش‌های زیادی را در تمام کارائیب ایجاد می‌کند و به ضرر منافع تمامی دولت‌هایی است که بخشی از این جامعه هستند.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر