کد خبر: ۷۲۱۴۶۰۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
کد خبر : ۷۲۱۴۶۰۴
گروه : کرمان » کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با ورود قوه قضاییه و اهتمام سران و اعضای پنج طایفه بزرگ در جنوب استان کرمان، بزرگترین نزاع طایفه‌ای در این استان به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با ورود قوه قضاییه و اهتمام سران و اعضای پنج طایفه بزرگ در جنوب استان کرمان، بزرگترین نزاع طایفه‌ای در این استان به صلح و سازش ختم شد.

او در تشریح این اتفاق بیان داشت: از ابتدای سال ۹۴ و به دنبال بروز برخی اختلافات ناشی از سوء تفاهم‌ها میان دو طایفه در جنوب استان، تعدادی از طرفین به قتل رسیده اند که با ورود دستگاه قضایی از ادامه این نزاع جلوگیری شد.

موحد با اشاره به این مطلب که با فوریت پس از وقوع این حوادث جلسات مستمر تشکیل شده است، افزود: در مرحله نخست تمامی متهمان به قتل بازداشت شدند و در ادامه بر مبنای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار، دادستان رودبار جنوب برای پیشگیری از ادامه این نزاع طایفگی و ایجاد صلح و سازش میان طوایف مورد نظر با سران طوایف شهرستان رودبار و اولیای دم مقتولین جلساتی را تشکیل داده و به برطرف کردن سوءتفاهم‌های ایجاد شده پرداختند.

او تصریح کرد: در نهایت بر مبنای اقدامات انجام شده و پس از گذشت نزدیک به ۵ ماه و با حل و فصل اختلافات و سوءتفاهمات، دو طرف به صلح و سازش رسیده و طی مراسمی با سوگند به قرآن کریم متعهد شدند که دیگر هیچ گونه اختلافی با یکدیگر نداشته باشند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: متاسفانه در پی این اختلاف بین طایفه ای، تعدادی افراد بی گناه از طوایف مختلف جان خود را از دست داده بودند.

او با اشاره به این مطلب که نخستین قتل در این پرونده در ۱۴ خرداد سال ۹۴ رخ داده بود، افزود: درپی اعلام رضایت طوایف مربوط به این پرونده، ۷ نفر از قصاص رهایی می‌یابند.

موحد، اقدامات دادگستری و دادستان شهرستان رودبار جنوب در حل و فصل اختلافات مربوط به این پرونده را قابل قدردانی دانست و گفت: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ویژه دستگاه قضایی استان قرار داشت.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر