کد خبر: ۷۲۲۰۰۲۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۲۲۰۰۲۱
شهردار اردبیل:

شهردار اردبیل گفت: بازارچه‌های محلی میوه و تره بار با هدف ساماندهی وانت‌بار‌ها در سطح شهر اردبیل راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حمید لطف اللهیان، شهردار اردبیل گفت: با هدف ساماندهی وانت‌بار‌ها در سطح شهر اردبیل که اقدام به فروش میوه می‌کنند، راه‌اندازی بازارچه‌های محلی میوه و تره‌بار در دستور کار شهرداری اردبیل است.

او اظهار کرد: طرح ساماندهی وانت‌بار‌ها که از سوی اعضای شورای شهر تهیه و تدوین شده حرکتی جدی در حل معضل ترافیک شهری و نازیبائی سیما منظر شهری به خاطر فعالیت وانت‌بار‌ها و نیسان‌هاست که هر روز نیز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

شهردار اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه در ساماندهی این امر تنها شهرداری وظیفه و رسالت برعهده ندارد و سایر نهاد‌ها نیز باید به کمک شهرداری بیایند و بهتر است کارگروهی عملیاتی در این زمینه شکل گیرد تا امکان ساماندهی و رفع سریع این معضل فراهم آید.

لطف اللهیان افزود: ما آمار دقیقی از وانت‌بار‌ها و نیسان‌های سیار و فروشنده میوه و تره‌بار در سطح شهر اعم از بومی و غیربومی داریم و با همکاری پلیس راهور و مجموعه قضائی به راحتی می‌توان در کوتاهترین زمان نسبت به ساماندهی در این حوزه اقدام کرد.

او اصلی‌ترین مسئولیت شهرداری در این زمینه را ایجاد و راه‌اندازی بازارچه‌های محلی دانست و بیان کرد: ما قرار نیست برای هر وانت‌بار محلی را در نظر گرفته و توقع آن‌ها را در این زمینه بالا ببریم بلکه راه‌اندازی بازارچه محلی که نمونه آن در شهرک سیناست از برنامه‌های اصلی و اساسی ماست.

شهردار اردبیل گفت: در این بازارچه فروشندگان میوه و تره‌بار می‌توانند غرفه‌هایی را با قیمت پائین دریافت کرده و نسبت به خرید و فروش میوه و تره‌بار اقدام کنند.

لطف اللهیان ادامه داد: ما با جدیت و در قالب کارگروه تخصصی ساماندهی این موضوع را در دستور کار قرار دادیم تا با تجربه‌ای که در ساماندهی دستفروشان و همچنین به حداقل رساندن نخاله‌های ساختمانی در سطح شهر داریم به سرعت بتوانیم به شکل فرابخشی و با همراهی سایر نهاد‌ها این معضل را نیز رفع کنیم.

او تصریح کرد: به هیچ وجه ما قادر نیستیم برای این وانت‌بار‌ها زمینی را در نظر گرفته و دروازه مشگینی دوم با معضلات مختلف ترافیکی و اجتماعی شکل دهیم و قطعا با همراهی سرمایه‌گذاران نیز می‌توانیم در احداث بازارچه‌های محلی در پنج منطقه شهر اردبیل اقدامی اساسی در این خصوص انجام دهیم.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر