کد خبر: ۷۲۲۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۲۲۲۰۸۸

از ابتدای امسال سه هزار و ۷۵۲ تن انواع کالا از پایانه مرزی دوغارون وارد شده که نسبت به بازه زمانی پارسال وزن آن ۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

۵۵۹ هزار تن کالا از پایانه مرزی دوغارون به افغانستان صادر شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،کریم نوایی نظامی مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد گفت: در سال جاری ۳۲۶ هزار و ۷۳۵ تن انواع کالا با ۱۴ هزار و ۶۴۴ دستگاه از این پایانه مرزی به سمت این کشور ترانزیت شد.

او به کاهش ۲۹ درصدی واردات انواع کالا به سمت پایانه مرزی دوغارون خبر داد و افزود : در ۱۰ ماهه قبل ازسال جاری سه هزار و ۷۵۲ تن انواع کالا با ۱۵۲ دستگاه کامیون ترانزیت وارد این پایانه مرزی دوغارون شده که نسبت به بازه زمانی سال قبل وزن آن ۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نوایی نظامی بیان کرد: هرات یکی از مهمترین بازار‌های کشور افغانستان است که با نقطه صفر مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.
 
مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد انواع مصالح ساختمانی، میلگرد، بنزین و گاز مایع را از مهم‌ترین اقلام صادراتی به افغانستان اعلام کرد وگفت: پایانه مرزی دوغارون دروازه طلایی برای تجارت و ترانزیت کالا و یکی از پرترددترین معبر‌های زمینی کشور در بخش کالا و مسافر است.
 
او تصریح کرد: این پایانه رتبه پنجم ترانزیت خروجی و رتبه سوم صادرات را در بین پایانه‌های خروجی کشور دارد و ۹ درصد از سهم صادرات کشور را از آن خود کرده است.

نوایی نظامی ادامه داد: در بخش مسافری روزانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر شامل راننده، مسافر و کارکنان بخش‌های مختلف اداری و خدماتی در این پایانه تردد دارند و سالانه بیش از یک میلیون مسافر از طریق معبر رسمی دوغارون وارد دو کشور ایران و افغانستان می‌شوند.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

انتهای پیام// ا.د
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر