کد خبر: ۷۲۲۲۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
کد خبر : ۷۲۲۲۷۰۳

نظرسنجی جدید نیویورک‌تایمز حاکی از پیشتازی سناتور برنی سندرز در بین نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت کلیدی «آیووا» است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا که به صورت مشترک توسط روزنامه «نیویورک‌تایمز» و مؤسسه افکارسنجی «سیِنا کالج» و در میان شرکت‌کنندگان احتمالی در مجمع حزبی انجام گرفته، سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، حمایت ۲۵ درصدی را  در ایالت کلیدی «آیووا» کسب کرده است.

پیشتازی سندرز در آیووا

ایالت «آیووا» به عنوان اولین ایالتی که مجمع انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در آن برگزار می‌شود، همواره برای نامزد‌ها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و در اغلب مواقع نتیجه این ایالت روند کل رقابت‌های درون‌حزبی را مشخص کرده است.

این رقم، در قیاس با نظرسنجی پیشین مؤسسه سینا کالج، ۶ درصد رشد برای سندرز نشان می‌دهد.

بر این اساس، «پیت بوته‌جج» با ۱۸ درصد و «جو بایدن» با ۱۷ درصد در رده‌های دوم و سوم در این ایالت قرار دارند. «الیزابت وارن» هم که در نظرسنجی پیشین با کسب ۲۲ درصد در صدر رقابت آیووا قرار داشت، در نظرسنجی تازه تنها ۱۵ درصد نظر‌ها را جلب کرده و در رده چهارم ایستاده است. عموما گفته می‌شود که به دلیل شباهت دیدگاه‌های سندرز و وارن، پایگاه رأی آن‌ها یکسان است. از این رو، به نظر می‌رسد صعود سندرز در نظرسنجی اخیر، نتیجه افول قابل توجه وارن باشد.


بیشتر بخوانید: برنی سندرز: من مخالف جنگ عراق و یمن بودم

سندرز در رقابت با بایدن در نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا پیش افتاد

ترامپ: سندرز احمق در نظرسنجی‌های انتخاباتی در حال پیش افتادن است!


«ایمی کلوباچار» با ۸ درصد، «تام استیر» با ۳ درصد و «اندرو یانگ» با ۳ درصد در رده‌های بعدی این نظرسنجی قرار گرفته‌اند.

نیویورک‌تایمز درصد خطای احتمالی این نظرسنجی را مثبت و منفی ۴.۸ درصد اعلام کرده است.

این روزنامه در گزارش خود در مورد این نظرسنجی، نوشته است: «پیروزی سندرز در آیووا، یعنی جایی که او چهار سال پیش رقابت را با اختلاف ناچیزی به "هیلاری کلینتون" واگذار کرد، بازگشتی قابل توجه برای این نامزد ۷۸ ساله است که حمله قلبی ماه اکتبرش نامزدی‌اش را در معرض نابودی قرار داده بود. این همچنین موجب اضطراب دموکرات‌های حامی ساختاری خواهد بود که عمیقا از احتمال نامزدی سندرز نگران هستند.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر