کد خبر: ۷۲۲۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰
کد خبر : ۷۲۲۴۳۴۳

سناتور دموکرات در واکنش به افشاگری بولتون درباره علت قطع کمک ترامپ به اوکراین، خواستار شهادت دادن مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در دادگاه استیضاح ترامپ شد.

سناتور چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سناتور چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکا به گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز که نشان می‌دهد ترامپ از موضوع کمک به اوکراین در جهت اهداف خود در مقابل دموکرات‌ها بهره گرفته است، واکنش نشان داد.

شومر در پیامی توییتری نوشت: «جان بولتون شواهد و مدارکی دارد. این بستگی به چهار عضو جمهوری‌خواه سنا دارد که اطمینان حاصل کنند جان بولتون، میک مولوانی و دیگران که آگاهی مستقیم از اقدامات رئیس‌جمهور ترامپ دارند در دادگاه سنا شهادت دهند.»


بیشتر بخوانید: آغاز جلسه دفاعیه ترامپ در سنای آمریکا

افشاگری جان بولتون علیه ترامپ در کتاب جدید


جان بولتون در کتاب جدید خود که هنوز منتشر نشده اعلام کرد ترامپ در اوت ۲۰۱۹ به مشاورانش گفته بود که قصد دارد کمک ۳۹۱ میلیون دلاری نظامی به اوکراین را مسدود کند تا مقامات اوکراین از پسر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و رقیب انتخاباتی او تحقیق کنند.

روزنامه نیویورک تایمز بر اساس متنی از کتاب جدید جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که هنوز چاپ نشده ولی به دست این روزنامه رسیده است گزارش داد اظهارات جنجالی بولتون در بحبوحه دادگاه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس سنا همچنین شامل پیش نویس دست نوشته‌هایی است که او طی هفته‌های اخیر منتشر کرده است.

این نسخه همچنین برای کاخ سفید و برخی از مقامات کنونی و پیشین آمریکا که در نوشتن این کتاب موثر هستند نیز ارسال شده است.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر