کد خبر: ۷۲۲۴۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
کد خبر : ۷۲۲۴۶۹۳
مدیرعامل آبفار استان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: کار ساخت تصفیه‌خانه در چهار روستای استان آغاز شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: کار ساخت تصفیه‌خانه در چهار روستای استان آغاز شده است.

علیرضا کاکاوند در رابطه با سیستم فاضلاب روستایی اظهار کرد: در سالیان گذشته به دلیل وضعیت بد دولت در زمینه اعتبارات در بخش فاضلاب روستایی اعتبارات جزئی داشتیم.

او  با اشاره به این‌که طی سال‌های گذشته کار ساخت تصفیه خانه چهار روستای کفراج نورآباد، بدرآباد خرم‌آباد، گندمینه الیگودرز و چغابل دورود آغاز شد، عنوان کرد: در روستای بدرآباد شبکه جمع‌آوری، خط انتقال و شب که تصفیه فاضلاب تمام شده و توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

کاکاوند با بیان این‌که در روستای کفراج نورآباد نیز تقریباً شبکه و خط انتقال تمام شد و تصفیه خانه با پیشرفت حدود ۳۰ درصد به دلیل مشکلات اجتماعی تعطیل شد، که تا این لحظه حل نشده است، تصریح کرد: مردم روستا درخواست‌های غیر منطقی و نامعقولی دارند و می‌گویند چاه‌های محل تأمین آب شُرب شهر نورآباد از داخل زمین‌های ماست و خواسته‌های نامعقولی دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره به این‌که کار ساخت شبکه جمع‌آوری و خط انتقال روستای گندمینه در الیگودرز به اتمام رسیده، بیان کرد: در چغابل دورود نیز بخش عمده‌ای از ساخت شبکه جمع‌آوری تمام شده و تصمیم براین بوده که فاضلاب روستا را به خط فاضلاب شهر دورود وصل کنیم و، چون هنوز تصفیه‌خانه شهر دورود راه‌اندازی نشده در این قسمت متوقف شده است.

او  با اشاره به این‌که سال گذشته از طریق بانک جهادی وامی برای تکمیل شبکه فاضلاب ۷۰ روستا در سراسر کشور درنظر گرفته شد که از این تعداد دو روستا متعلق به لرستان است، ادامه داد: این روستا‌ها عبارت هستند از روستای دربند ازنا و روستای چمن سلطان الیگودرز که اخیراً به شهر تبدیل شده است.

کاکاوند اضافه کرد: در این دو روستا زمین تملک شده و الان تقریباً در مراحل انتهایی است و در دربند ازنا شبکه جمع‌آوری و خط انتقال به اتمام رسیده و فقط پکیج تصفیه مانده که خریداری شده و در حال حمل و نصب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره به این‌که در روستای چمن سلطان الیگودرز نیز عمده شبکه تمام شده و الان مشغول به کار هستند، عنوان کرد: این طرح در دهه فجر سال جاری تمام شده و فاضلاب روستای گندمینه نیز به شبکه این روستا متصل شود، یعنی این دو روستا باهم یک تصفیه‌خانه داشته باشند.

او  تأکید کرد: در مجموع در کل کشور به دلیل کمبود اعتبار فاضلاب روستایی پیشرفت زیادی نداشته است.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر