کد خبر: ۷۲۲۸۱۸۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
کد خبر : ۷۲۲۸۱۸۸
گروه : کرمان » کرمان
رئیس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد؛

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تصمیم جمعی دستگاه قضایی بر تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی در پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است و حداکثر تا پایان فروردین این خودرو‌ها باید تعیین تکلیف شوند.

ورود قاطع دستگاه قضایی برای تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی مواد مخدربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست ویدئو کنفرانس کمیته حقوقی و قضائی شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمان  گفت: خودرو‌های توقیفی مرتبط با مواد مخدر در صورتی که تعیین تکلیف نشوند، در راستای ماده ۲۱۵ قانون به فروش رسانده خواهد شد.

او بر حساسیت ویژه دادستان‌ها و روسای دادگستری‌های استان برای تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی مرتبط با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: پس از اعلام شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر درباره سوابق خودرو‌های توقیفی، دادستان‌ها و روسای دادگستری باید ظرف مدت ۱۰ روز بررسی‌های لازم برای تعیین تکلیف این خودرو‌ها را انجام داده و در صورت لزوم از ظرفیت‌های قانونی از جمله تبصره ۲ ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: سازمان‌های کاشف باید سعی کنند که اطلاعات روشنی از اموال توقیفی از جمله خودرو‌ها در پرونده قضائی درج کنند تا روند تعیین تکلیف اموال تسهیل شده و جلوی هرگونه سوء استفاده سد شود.

موحد اظهار داشت: دادستان‌ها باید نظارت دقیقی بر عملکرد ضابطان قضایی در این موارد اعمال کنند و با اصلاح فرایند‌ها تلاش می‌کنند که جلوی انحرافات و منفذ‌های ایجاد فساد بسته شود و این موضوع باید در حوزه تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی مرتبط با حمل و قاچاق مواد مخدر به صورت ویژه تری دنبال شود.

او بر تعیین تکلیف فوری خودرو‌های توقیفی مرتبط با حمل و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و گفت: روند ابلاغ احکام قطعی مربوط به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در رابطه با تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی باید بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

رئیس شورای قضایی استان کرمان با اشاره به حجم بالای خودرو‌های توقیفی در پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان، بیان کرد: علی رغم اقدامات انجام شده در راستای فروش و تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی در پارکینگ شورای مبارزه با مواد مخدر، مشکل حجم بالای خودرو‌ها همچنان وجود دارد و با توجه به این موضوع باید برای اصلاح روند تعیین تکلیف این خودرو‌ها اقدام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان نیز در این نشست گفت: در هشت ماه امسال هزار و ۵۶ وسیله نقلیه در رابطه با مواد مخدر توقیف شده است که از این تعداد ۸۶۸ دستگاه خودروی سبک، ۱۳۲ دستگاه خودروی سنگین و ۵۶ دستگاه موتورسیکلت بوده است.

محمدرضا انارکی محمدی با اشاره به صدور حکم رفع توقیف برای ۵۰۲ دستگاه وسائل نقلیه توقیفی در سال جاری، خاطرنشان کرد: در هشت ماه سال گذشته ۵۸۲ مورد حکم رفع توقیف خودرو‌های توقیفی صادر شده بود.

او اظهارداشت: در سال جاری حکم مصادره ۲۲۳ خودروی سبک، ۲۵ دستگاه خودروی سنگین و ۷ دستگاه موتورسیکلت صادر شده و این موارد تعیین تکلیف شده اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان عنوان کرد: صدور حکم مصادره خودرو‌های توقیفی در هشت ماه امسال ۵۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

انارکی محمدی تصریح کرد: در سال جاری ۵۵۹ دستگاه خودروی توقیفی مرتبط با حمل و قاچاق مواد مخدر به فروش رسیده است و تا پایان سال جاری نیز دو مزایده فروش این خودرو‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر