کد خبر: ۷۲۳۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
کد خبر : ۷۲۳۴۰۲۸
چالدران در مسیر توسعه؛

به میمنت دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری از ۱۲ طرح عمرانی و عملیات اجرایی ۴۹ طرح عمرانی در چالدران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان استان ۱۲ طرح عمرانی در چالدران به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ۴۹ طرح عمرانی دیگر نیز نیز در چالدران شروع شد.
طرح‌های افتتاح شده شامل گاز رسانی به شهر آواجیق با اجرای ۶۰ کیلومتر شبکه گذاری داخلی و خط تغذیه، افتتاح ۵ سد بزرگ آبخیزداری با ظرفیت جمع آوری ۳۵۰ هزار متر مکعب رسوب، بهسازی و آسفالت ریزی راه ارتباطی ۵ روستا در محور شاه گلن به طرف روستای مزرعه، به طول ۳/۵ کیلومتر، آسفالت ریزی و جدول گذاری معابر مسکن مهر شهر چالدران هستند.

در مجموع برای اجرای این طرح‌ها ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان غربی عملیات اجرایی گاز رسانی به ۲۹ روستای چالدران با ۹۲ کیلومتر شبکه گذاری، عملیات شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر چالدران با تصفیه خانه ۴ هزار ۱۹۲ متر مکعب و ۷۴ کیلومتر خط انتقال و شبکه فرعی عملیات بهسازی و آسفالت ریزی راه ارتباطی ۱۹ روستا به طول ۱۷ کیلو متر منتهی به بازارچه‌های مرزی شیخ سیلو و پیر احمد کندی با اعتبار ۸۳۰ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در سفر به چالدران و در گفتگو با خبرنگاران، راه اندازی ۲ بازار چه مرزی در چالدران را نوید داد و اظهار کرد: بحث راه اندازی دو بازارچه مرزی در روستاهای شیخ سیلو و پیر احمد کندی مراحل نهایی خود را در هیئت دولت و وزارت خانه های کشور و امور خارجه طی کرده و موافقت‌های لازم اخذ شده است.

او ادامه داد: کشور ترکیه نیز در خصوص راه اندازی این بازارچه‌ها موافقت به عمل آورده است انشالله با راه اندازی بازار چه ساری سو در ماکو مشخص خواهد کرد که نحوه فعالیت در این دو بازارچه بر اساس چه کالا‌هایی خواهد بود که تلاش می‌شود در آینده نزدیک این موضوع با کشور ترکیه مطرح و حل شود.

شهریاری تاکید کرد: شهرستان چالدران به همراه شهرستان تکاب جزء محروم‌ترین شهرستان‌های استان است که با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ شهرستان چادران ، امسال ۲ برابر بودجه سال گذشته جهت رفع محرومیت به این شهرستان اختصاص دادیم.

 

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ