کد خبر: ۷۲۴۴۷۱۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
کد خبر : ۷۲۴۴۷۱۵

رئیس دستگاه حفاری ۳۸ فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: کار بر روی دکل‌های حفاری آموزش تئوری، عملی و انتقال تجربه تلقی و به پختگی، خبرگی، تبحر و تخصص ختم می‌شود.

الیاس قربانی رئیس دستگاه حفاری ۳۸ فتح شرکت ملی حفاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: در مجموع ۸۸ نفر در دکل دستگاه حفاری ۳۸ فتح مشغول به کار هستند که این جمع خانوادگی است و بهترین ساعت ها، هفته ها، ماه‌ها و سال‌های عمر خود را در کنار هم در شرایط اقلیمی از سرمای زیر صفر تا گرمای بالای ۵۰ درجه با افتخار برای ارتقاء صنعت نفت و اعتلای کشور در راه انجام وظیفه طی می‌کنند.

او با بیان اینکه میانگین سنوات خدمتی کارکنان این دستگاه بین ۱۴ تا ۱۵ سال است، اظهار داشت: رعایت الزامات ایمنی فردی و جمعی، هم افزایی، همکاری، همدلی، نظم و انضباط کاری موجب شده که این دستگاه کار کیفی و بدون حادثه را در کارنامه خود داشته باشد.

قربانی تصریح کرد: از ویژگی‌های این دستگاه حفاری که حدود ۸ سال است به ناوگان شرکت پیوسته سلامت تجهیزات در نتیجه دقت عمل کارکنان و تعمیر به موقع و همیاری در جهت رفع مشکلات فنی هنگام کار است.

رئیس دستگاه حفاری ۳۸ فتح شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: همکاران در این دستگاه که زیر مجموعه مدیریت عملیات حفاری خشکی – ۲ است در برنامه خود قبل از شروع کار به صورت تئوری در جریان موضوع قرار گرفته و سپس با حصول اطمینان از آماده بکار بودن کامل دستگاه، عملیات کلید می‌خورد.

این مقام مسئول اذعان داشت: در حین کار نیز برای باز تکرار آموزه ها، تعریف، نوع کار و اهمیت هر تجهیز از سوی همکاران با تجربه برای جوان‌تر بازگو و تبادل نظر‌های فنی و تخصصی صورت می‌گیرد.

براساس مستندات موجود در مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری، دستگاه حفاری ۳۸ فتح از خردادماه سال ۱۳۹۱ وارد ناوگان شرکت گردیده و تا به امروز حفاری ۱۲ حلقه چاه در میادین نفتی مناطق نفتخیز جنوب شامل یک حلقه توصیفی و ۱۱ حلقه توسعه‌ای به متراژ ۴۴ هزار و ۶۴۹ متر در سوابق خود دارد.

این دستگاه هم اینک در حال حفر یک حلقه چاه توسعه‌ای در میدان نفتی مارون در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در عمق ۳ هزار و ۵۵۰ متری است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر