فرمانداری خرم آباد به یک شبهه انتخاباتی پاسخ داد

فرمانداری خرم آباد روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای به یک شبهه در خصوص نحوه محاسبه قانونی حدنصاب اکثریت آرا در این حوزه انتخابیه پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فرمانداری خرم آباد روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای به یک شبهه در خصوص نحوه محاسبه قانونی حدنصاب اکثریت آرا در این حوزه انتخابیه پاسخ داد.

در اطلاعیه فرمانداری خرم آباد آمده است: با توجه به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی و ایجاد شائبه در خصوص شرایط و نحوه محاسبه قانونی حد نصاب کسب اکثریت آرا منتخبین انتخابات مجلس شورای اسلامی، در راستای تنویر افکار عمومی توضیحات مستند مواد قانونی و آیین نامه اجرایی انتخابات اعلام می‌شود.

فرمانداری خرم آباد اعلام کرده است: بر اساس ماده هشت قانون و اصلاحیه مورخ سوم خرداد ماه ۹۵، فرد منتخب در مرحله‌ی اول انتخابات باید حداقل ۲۰ درصد از کل آرا را کسب نماید و بر اساس تبصره سه ماده ۱۹ قانون منظور از کل آرای صحیح نامزد‌ها می‌باشد.

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس توضیحات پاورقی شماره ۲۵ فصل ششم آیین نامه اجرایی ماده ۶۵ موضوع نحوه ثبت نام، اخذ رای، قرائت و شمارش آرا به این موضوع اشاره شده است.

اطلاعیه فرمانداری خرم آباد می‌افزاید: با توجه به توضیحات فوق الذکر نظر به اینکه کل آرا صحیح حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم آباد و چگنی ۱۸۶ هزار و ۳۳۵ رای بوده و ۲۰ درصد آن هم ۳۷ هزار و ۲۶۷ رای و ۲۰ درصد آن هم ۳۷ هزار و ۶۷ رای می‌باشد، بنابراین نفر دوم که ۳۸ هزار و ۷۷ رای را کسب نموده دارای حائز اکثریت آرا بوده و برابر قانون و آیین نامه اجرایی مورد اشاره هیچ گونه شک و شائبه‌ای در این رابطه وجود ندارد.

مرتضی محمودوند با کسب ۴۳ هزار و ۸۳۴ رای معادل ۲۳.۵۲ درصد و مهرداد ویس کرمی با کسب ۳۸ هزار و ۷۷ رای معادل ۲۰.۴۳ درصد به عنوان منتخبان مردم خرم آباد و چگنی راهی مجلس یازدهم شورای اسلامی شدند.

انتهای پیام/ب

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر