کد خبر: ۷۲۹۳۲۲۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
کد خبر : ۷۲۹۳۲۲۷
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۵ فروردین ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز سه‌شنبه ۵ فروردین ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری مادری که دختر خود را با کشت

جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری قاتلی که دختر خود را در شهرستان فسا به قتل رساند خبر داد.

سرهنگ یوسف ملک‌زاده بیان کرد: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره قتل در بلوار "کنارستان" شهرستان فسا، بلافاصله ماموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی به سرعت در محل حادثه حاضر شدند.

سرهنگ ملک‌زاده تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های اولیه با جسد دختری جوان مواجه شدند که با شال توسط مادرش به قتل رسیده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات فنی و تخصصی موفق شدند قاتل را در همان منزل دستگیر کنند، عنوان داشت: مادر ۳۹ ساله در بازجویی فنی و تخصصی اقرار کرد که با دختر ۲۱ ساله خود اختلاف داشتم و با وی درگیر و سپس آن را با شال خفه و به قتل رساندم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، از شهروندان خواست در هنگام عصبانیت خشم خود را کنترل و برای حل مشکلات خانوادگی، با مراجعه به مراکز مشاوره معتبر آن را حل و فصل کنند.

دستگیری ۸۵۵ سارق و کشف یک هزار و ۱۳۱ فقره سرقت در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از شناسایی و دستگیری ۸۵۵ نفر سارق در سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: برخورد قاطع و جدی با سارقان و هنجارشکنان یکی از اولویت‌های اصلی سال گذشته در انتظامی مرودشت بود که با هماهنگی مراجع قضائی و با اقتدار کامل در سطح شهرستان اجرا شد.

او افزود: در همین راستا ماموران در یک سال گذشته پس از شناسایی منازل و پاتوق‌های تعدادی از سارقان، با اکیپ‌های جداگانه و در طرح‌های ضربتی اقدام به بازرسی از این مکان‌ها کردند و موفق شدند تعداد ۸۵۵ نفر سارق را دستگیر و بیش از یک هزار و ۱۳۱ فقره انواع سرقت را کشف کنند.

سرهنگ زراعتیان افزود: دستگیری سارقان در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۷ به میزان ۲۳ درصد افزایش و همچنین کشفیات سرقت نیز در این بازه زمانی نیز از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

او بیان کرد: در سال قبل دستگیری ۶۸۲ محکوم سابقه دار متواری و تحت تعقیب که جرایمی از قبیل سرقت، حمل و نگهداری مواد مخدر، کلاهبرداری، فروش مال غیر، شرب خمر، ایجاد مزاحمت، نزاع و درگیری دسته جمعی، تصرف غیر قانونی، خیانت در امانت و چک بلامحل در پرونده آنان بود نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: برخورد مستمر و قاطع با هنجارشکنان به ویژه سارقان یکی از اولویت‌های اصلی انتظامی مرودشت در سال جاری نیز می‌باشد و پلیس در این راستا به صورت شبانه روزی برای برخورد با مجرمان و فراهم کردن امنیت و آرامش شهروندان گام خواهد برداشت.

وی با بیان اینکه تولید و ارتقا امنیت اجتماعی با مشارکت عموم مردم امکان پذیر است، از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر قانونی توسط افراد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند تا در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.

پلمپ ۱۵ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی فیروزآباد از پلمپ ۱۵ واحد صنفی متخلف در اجرای طرح پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار گفت: در راستای اجرای طرح مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی و شبکه بهداشت شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از تعدادی واحد صنفی بازدید به عمل آمد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در اجرای این طرح ۱۵ واحد صنفی از جمله نانوایی، فست فودی، رستوران و لبنیات فروشی به علت عدم رعایت موارد بهداشتی و تخطی از قوانین و ضوابط اماکن عمومی و صنفی با دستور مقام قضائی پلمپ شدند.

فرمانده انتظامی فیروزآباد با اعلام تداوم و تشدید اینگونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس باتوجه به شیوع بیماری کرونا در این ایام، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، خصوصا موضوعاتی مانند عدم رعایت مسائل بهداشتی و یا احتکار اقلام بهداشتی و درمانی، موضوع را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۳۲ کیلو تریاک در بازرسی از منزل

فرمانده انتظامی کوار از کشف ۳۲ کیلو تریاک و دستگیری یک نفر قاچاقچی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی بابایی افزود: مأموران انتظامی این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی مقداری مواد مخدر در منزل خود در یکی از محله‌های کوار دپو کرده است که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل، میزان ۳۲ کیلو تریاک را کشف و یک نفر قاچاقچی را نیز دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی در راه مبارزه بی امان با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از جان مایه می‌گذارند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از فعالیت سودا گران مرگ، گزارش آن را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۳۲ کیلو شیشه در نی‌ریز

فرمانده انتظامی نی‌ریز از توقیف یک سواری ام‌وی‌ام و کشف ۳۲ کیلو شیشه در بازرسی از آن خودرو خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی بیان کرد: ماموران ایست و بازرسی "قطرویه" این شهرستان حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک سواری ام‌وی‌ام مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی دقیق از این خودرو، میزان ۳۲ کیلو شیشه که به صورت ماهرانه‌ای در زیر صندلی جاسازی و از شرق کشور وارد شده بود کشف و راننده نیز دستگیر شد.

سرهنگ یوسفی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: مبارزه بی امان مأموران نیروی انتظامی این شهرستان با قاچاقچیان مواد مخدر کمافی سابق با قدرت و جدیت ادامه دارد.

فوت ۳ نفر بر اثر غرق شدگی در شهرستان مهر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از غرق شدن ۳ نفر و مفقود شدن شخصی دیگر در کوه‌های اطراف "فالیون و سرو" در شهرستان مهر خبر داد.

سرهنگ کاووس محمدی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع غرق شدگی در تفرجگاه کوه‌های اطراف "فالیون و سرو" در شهرستان مهر، ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی سریعاً به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: ماموران با حضور در محل حادثه و در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که ۴ نفر جوان برای تفریح به اطراف آن کوه‌ها رفته که به علت بارندگی شدید دچار غرق شدگی شده اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از جستجو عوامل امدادی تا کنون جسد ۳ نفر از افراد در رودخانه‌ای اطراف روستای "چاه محمد" کشف شده است، گفت: تلاش برای پیدا کردن نفر چهارم در دست بررسی است.

معاون اجتماعی پلیس فارس به شهروندان توصیه کرد در هنگام بارندگی به هیچ وجه به اطراف رودخانه‌ها، استخر‌ها و کوه‌ها سفر نکنند تا شاهد چنین حوادث دلخراش نباشیم.

فوت بر اثر سرمازدگی

فرمانده انتظامی لارستان از کشف جسد مردی ۴۶ ساله در کوه "بیرم" بر اثر سرمازدگی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر کشف جسد در کوه "بیرم" در شهرستان لارستان، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی سریعاً به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که شخصی ۴۶ ساله برای تفریح به کوه بیرم رفته که فوت کرده است.

سرهنگ امجدی با بیان اینکه جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشک قانونی منتقل شد، عنوان داشت: کارشناس سرمازدگی را علت مرگ وی اعلام کردند.

یک کشته و ۲ مجروح حاصل برخورد کامیون با پژو

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: بر اثر برخورد کامیون با یک سواری پژو ۴۰۵ در محور شیراز-کوهمره سرخی، یک نفر کشته و ۲ نفر نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی گفت: در پی اعلام یک فقره تصادف فوتی در محور شیراز-کوهمره سرخی، بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

او افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند یک کامیون با یک سواری پژو ۴۰۵ با ۳ سرنشین برخورد و بر اثر آن یکی از سرنشینان در دم فوت و ۲ نفر دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان بیان کرد: کارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع این حادثه را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده پژو اعلام کردند.

جاساز ۴۹ کیلو تریاک در کف خودرو لو رفت

فرمانده انتظامی داراب از توقیف یک دستکاه سواری ساینا وکشف ۴۹ کیلو تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک سواری ساینا مظنون و آن را متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو مامورین موفق به کشف ۴۹ کیلو تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در کف ان جاسازی شده بود شدند.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و تحویل مقام قضائی شدند، تأکید کرد: پلیس در راستای برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه بی امان با این پدیده شوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/ 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر