شیوع ویروس کرونا سوغات مهمانان نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: شمار زیادی از مبتلایان به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق مهمانان نوروزی به این بیماری مبتلا شده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، پرویز یزدانپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:  بیماری کرونا از طریق فرزندان یا اعضای خانواده که پیشتر در استان های قم و تهران زندگی می کردند و برای تعطیلات نوروزی به کهگیلویه و بویراحمد برگشتند به دیگر بستگان منتقل شده است.

او با اشاره به اینکه ویروس کرونا ممکن است ۲ هفته دوره نهفتگی داشته باشد افزود: مهمانان نوروزی از بیماری خود خبر نداشته اند اما ناقل بیماری به وابستگان خود شدند.

او بیان کرد: تاکنون ۹۶ نفر در کهگیلویه و بویراحمد به بیماری کرونا مبتلا شده اند که پنج نفر آنان جان خود را از دست دادند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: جان باختگان ویروس کرونا در استان بیشتر بین ۶۰ تا ۷۲ سال سن داشته اند  و همه آنان بیماری زمینه ای هم داشته اند.

او گفت: ۲۹نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان پس از بهبودی ترخیص شدند و در حال حاضر دارو هم مصرف نمی کنند.

یزدانپناه گفت: تاکنون پاسخ آزمایش ۷۲۳نمونه مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد دریافت شده که ۹۶مورد آن مثبت بوده است.

او بیان کرد: از افرادی که در استان کرونای آنان مثبت اعلام شده ۴۰نفر در بیمارستان بستری و در حال مراقبت و درمان هستند و بقیه به صورت ایزوله در خانه قرطینه و دارو مصرف می کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تاکنون ۴۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بویراحمد،۱۹ مورد در کهگیلویه،۱۶ نفر چرام، هشت مورد در گچساران، سه نفر دنا و ۲ نفر در باشت  شناسایی شده است.

او با یادآوری این نکته که روزهای پایانی اسفند تا پانزدهم فروردین ماه روند ویروس کرونا در استان افزایشی است نسبت به حضور افراد در برنامه های جمعی به ویژه دید و بازدیدهای نوروزی و انجام سفر در این شرایط سخت هشدار داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: هم اکنون سفر به کهگیلویه و بویراحمد محدود شده و بیشتر شهروندان این استان قرنطینه را به صورت جدی در اولویت قرار داده اند.

یزدانپناه طرح بیمار یابی را از برنامه های پیشگیری علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد و افزود: براساس این طرح روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ مورد بیماریابی انجام می شود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته ، آذر و دی ماه ۹۸  از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر