قدردانی ونزوئلا از کنگره ملی آفریقا به دلیل حمایت از این کشور

وزیر امور خارجه ونزوئلا از حزب حاکم در آفریقای جنوبی که رویکرد تهاجمی دولت آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرده بود، قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ونزوئلایی تله سور، خورخه آرئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا، از "کنگره ملی آفریقا"، حزب حاکم در آفریقای جنوبی، که رویکرد تهاجمی دولت آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرده بود، قدردانی کرد.

بر این اساس، رئیس دستگاه دیپلماسی ونزوئلا در پیامی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "کنگره ملی آفریقا" با انتشار بیانیه‌ای حمله شدید دولت "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا «علیه مردم ونزوئلا و دولت دموکراتیک منتخب این کشور» را محکوم کرده بود.

در ادامه این توییت آمده است: «از کنگره ملی آفریقای نلسون ماندلا، رهبر اتحادی که در آفریقای جنوبی حاکم است، (به سبب) اعلام همبستگی خود با مردم و دولت ونزوئلا در برابر تهاجم آمریکا قدردانی می‌کنیم».

وزیر امور خارجه ونزوئلا در ادامه ضمن ابراز تشکر به زبان محلی آفریقا، افزود: «با هم در برابر امپریالیسم پیروز می‌شویم».

دولت ونزوئلا در روز‌های اخیر پیام‌های همراهی و همبستگی بی شماری را دریافت کرده است که در میان آن‌ها شبکه دفاع از حقوق بشر و مقامات روسیه و چین نیز دیده می‌شود. دولت ترامپ ضمن اتهام زنی به نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا و برخی دیگر از اعضای دولت او مبنی بر دست داشتن در قاچاق مواد مخدر، میلیون‌ها دلار برای دستگیری آن‌ها جایزه تعیین کرده است؛ ضمن آنکه "پیشنهاد" کرده است یک دولت انتقالی در ونزوئلا تشکیل شود که این موضوع از سوی مقامات ونزوئلایی رد شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر