کد خبر: ۷۳۳۱۹۱۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
کد خبر : ۷۳۳۱۹۱۱
گروه : کرمان » کرمان

برای اطلاع از خبر‌های انتظامی امروز ۷ اردیبهشت ۹۹ استان با سایت باشگاه خبرنگاران جوان کرمان همراه شوید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،از دستگیری مزاحم اینترنتی تا کشف موتور سیکلت های قاچاق

در بسته خبر‌های انتظامی امروز ۷ اردیبهشت ۹۹ خبر‌هایی از جمله: دستگیری مزاحم اینترنتی، کشف  ۲دستگاه موتورسیکلت قاچاق، کشف ۱۰۸ کیلو گرم تریاک و... را  بخوانید.

هم دانشگاهی، شاکی مزاحم اینترنتی از کار در آمد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان از کشف پرونده‌ای با موضوع مزاحمت اینترنتی برای یکی از دانشجویان دانشگاه‌های استان خبر داد.

سرهنگ امین یادگار نژاد گفت: دانشجوی خانمی با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد که شخصی ناشناس، مدتی است به صورت شبانه روزی در تلگرام برای وی ایجاد مزاحمت می‌کند و با ارسال مطالبی آرامش زندگی اش را بر هم زده است.

او افزود: پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و پس از اقدامات فنی، مشخص شد شخصی که اقدام به این امر کرده از هم دانشگاهیان شاکی است؛ لذا پس از شناسایی متهم و طی هماهنگی قضایی وی به این پلیس احضار شد.

سرهنگ یادگار نژاد بیان کرد: متهم پس از مواجهه با قراین و شواهد به جرم خود اعتراف و از این موضوع احساس ندامت کرد که پس از آن  پرونده تکمیل و به مرجع قضایی ارسال شد.

او افزود: یکی از جرائم فضای مجازی ایجاد مزاحمت برای افراد حقیقی و حقوقی است و متهمان فضای مجازی به گمان اینکه هیچگاه شناسایی نمی‌شوند، اقدام به ارتکاب جرم در این فضا می‌کنند.

سرهنگ امین یادگار نژاد به شهروندان گفت: در فضای مجازی در صورت مواجه با هر گونه موردی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی سایت پلیس فتا به نشانی (www.cyberpolice.ir) بخش گزارشات مردمی با پلیس فتا ارتباط برقرار کنند.

کشف ۷ کیلوگرم هروئین از خودرو ۴۰۵

فرمانده انتظامی شهرستان بافت از کشف ۷ کیلو و ۵۲۵ گرم هروئین از یک دستگاه خودرو ۴۰۵  به همت ماموران یگان امداد این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ نبی الله میر افضلی گفت: ماموران یگان امداد این فرماندهی در اجرای طرح ایست و بازرسی مقطعی در محور بافت-کرمان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک شده و به راننده خودرو دستور ایست صادر می‌کنند.

او افزود: راننده این خودرو بدون توجه به دستور پلیس اقدام به فرار می‌کند و پس از طی مسافتی در مواجهه با تعقیب و مراقبت پلیس، راننده و سرنشین خودرو را رها و با استفاده از تاریکی شب از صحنه متواری می‌شوند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این خودرو، مقدار ۷ کیلو و ۵۲۵ گرم هروئین که به طرز ماهرانه‌ای در قسمتی از آن جاساز شده بود را کشف کردند،  تصریح کرد: تلاش برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان ادامه دارد.

کشف ۴۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در سیرجان

فرمانده انتظامی سیرجان از توقیف یک دستگاه اتوبوس حامل قهوه اسپرسو و فلش مموری قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدرضاایران نژاد گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در محور سیرجان-شیراز به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی متوقف کردند.

سرهنگ ایران نژاد بیان داشت: در بازرسی از این اتوبوس ۳۲ کیلوگرم قهوه اسپرسو و ۲۴۰ عدد فلش مموری کشف شد.

او با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان، ارزش این وسایل ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: بدین منظور  یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

کشف بیش از  یک تن شیر خشک قاچاق

فرمانده انتظامی استان  کرمان از کشف یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم شیر خشک قاچاق از  یک اتوبوس در عملیات یگان تکاوری ۱۱۴ شهرستان بم خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت: تیمی از ماموران یگان تکاوری ۱۱۴ شهرستان بم، هنگام گشت زنی شبانه در یکی از محور‌های  بم_نرماشیر به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و به آن دستور ایست دادند.

او افزود: ماموران، ضمن توقیف این اتوبوس از قسمت‌های مختلف آن، یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم شیر خشک قاچاق را که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری راننده متخلف اتوبوس به سبب جاسازی و حمل غیرمجاز این محموله قاچاق، تصریح کرد: قطعا توزیع و مصرف این اقلام خوراکی قاچاق به عنوان غذای کودک و برخی تولیدات خوراکی، علاوه بر احتمال ناسالم بودن برای چرخه اقتصاد تولید کنندگان داخلی نیز زیان بار خواهند بود.

کشف بیش از ۱۰۰ کیلو تریاک از یک موتور سیکلت

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از کشف ۱۰۸ کیلوگرم تریاک از یک دستگاه موتورسیکلت در عملیات ماموران انتظامی پاسگاه گزک این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ محمدرضا فداء گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر پاسگاه گزک حین گشت زنی‌های هدفمند و نامحسوس در سطح حوزه استحفاظی به یک موتورسیکلت مشکوک و دستور توقیف آن را صادر کردند.

او گفت: راکب موتورسیکلت، بدون توجه به اخطار و ایست پلیس با افزایش سرعت و انجام حرکات خطرناک، اقدام به فرار کرد که پس از تعقیب و مراقبت، نهایتا به همت ماموران انتظامی توقیف و راکب آن نیز دستگیر شد.

سرهنگ فداء در ادامه افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از این موتورسیکلت موفق شدند، ۱۰۸ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با بیان اینکه قاچاقچی دستگیر شده به مرجع قضایی معرفی شد، از شهروندان خواست: برای کاهش تبعات اجتماعی ناشی از مواد مخدر در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک در زمینه خرید، فروش و حمل مواد مخدر سریعا مراتب را برای شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در کرمان

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان از توقیف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در عملیات روز گذشته ماموران این پلیس خبر داد.

سرهنگ محمود پارسا افزود: در پی کسب خبری مبنی بر تردد ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق و غیر مجاز در سطح شهر کرمان، بدون فوت وقت پیگیری‌های پلیس  آغاز شد.

او افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی موفق شدند، ۲ دستگاه موتورسیکلت هوندا ۶۰۰ سی سی و یاما‌ها ۱۰۰۰ سی سی قاچاق را که فاقد هر گونه مدارک گمرکی بودند را حین تردد در سطح شهر با دستور مقام قضایی توقیف و به سازمان اموال تملیکی استان تحویل دهند.

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان با اشاره به ممنوعیت تردد چنین موتورسیکلت‌هایی که به صورت قاچاق وارد می‌شوند از عزم جدی پلیس برای برخورد با هنجارشکنان سخن گفت و بیان داشت: کارشناسان ارزش موتورسیکلت‌های کشف شده را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، برآورد کردند.

کشف ۹۸ کیلو حشیش در عملیات پلیس مواد مخدر کرمان

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۹۸ کیلو حشیش از یک دستگاه خودرو ساینا و دستگیری ۲ متهم خبر داد.

سرهنگ سیدموسی حسینی گفت: در اجرای طرح‌های مستمر مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از عبور قاچاقچیان مواد مخدر از شهر کرمان مطلع شدند.

او افزود:طی هماهنگی با مقام قضایی، ۲ اکیپ از ماموران عملیات ویژه این پلیس به محور‌های مورد نظر اعزام شدند و پس از گذشت مدت زمانی به یک دستگاه سواری ساینا در کمربندی سرآسیاب به سمت زرند مشکوک و خودرو را متوقف کردند.

حسینی بیان کرد: ماموران در بازرسی از خودرو،  ۹۸ کیلوگرم حشیش را کشف و ۲ نفر متهم را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی،  تحویل مراجع قضایی شدند، تصریح کرد: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود و شهروندان نیز می‌توانند با انعکاس موارد مشکوک به پلیس با شماره گیری ۱۱۰، یاریگر خادمان نظم و امنیت  شوند. 


انفجار کپسول گاز، ۳ مصدوم برجای گذاشت

فرمانده انتظامی جیرفت گفت: در انفجار کپسول گاز در این شهرستان  ۳ نفر مصدوم شدند. 

سرهنگ رضا محمدرضایی گفت: به دنبال اطلاع خبری مبنی بر انفجار کپسول گاز در یکی از مناطق شهرستان به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس، ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او افزود: در بررسی‌های ماموران انتظامی در محل حادثه مشخص شد، یک نفر از اعضای یک خانواده در حال پخت نان در منزل بوده که بر اثر انفجار کپسول گاز به همراه ۲ نفر دیگر مصدوم شده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هر ۳ مصدوم این حادثه به علت شدت سوختگی بدون فوت وقت برای مداوا به مرکز استان انتقال داده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت با بیان اینکه در این حادثه دیوار‌ها، درب و پنجره‌های منزل تخریب شده و برخی اثاثیه نیز سوخته و به طور کامل از بین رفته اند، گفت: علت آتش سوزی و میزان خسارت وارده از سوی کارشناسان در حال بررسی است.

پلمب ۴۶ واحد صنفی متخلف در شهرستان منوجان

فرمانده انتظامی شهرستان منوجان گفت: در اجرای طرح سلامت شهروندان و  به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا، طرح بازدید از صنوف طی ۲ ماهه اول امسال اجرا شد.

سرهنگ مجید محمودی گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح بازدید و سرکشی از واحد‌های صنفی در دستور کار اداره اماکن پلیس امنیت عمومی و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: در این طرح از ۱۲۸ واحد صنفی، بازدید به عمل آمد  و ۸۷ واحد صنفی اخطاریه پلمب دریافت و ۴۶ واحد صنفی به دلیل نداشتن پروانه کسب و  رعایت نکردن اصول بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا پلمب شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان منوجان هدف، از اجرای این طرح را نظارت بر اصناف به منظور رعایت اصول بهداشتی و ارتقای امنیت اجتماعی، روانی و سلامت جامعه عنوان کرد و گفت: شهروندان نیز می‌توانند با معرفی اصناف متخلف از طریق شماره تلفن ۱۱۰، پلیس را در این زمینه یاری کنند.

انتهای پیام/ م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ