کد خبر: ۷۳۶۱۹۶۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
کد خبر : ۷۳۶۱۹۶۸
دوماهه امسال؛

فرمانده انتظامی لرستان از کاهش ۶۳ درصدی تلفات ناشی از تصادفات استان در دوماهه نخست امسال خبرداد.

سردار مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان درگفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، گفت:در تجزیه وتحلیل تصادفات در دو ماهه اول امسال در شهر‌ها ۶۲ درصد ودر جاده ۴۵ درصد که در مجموع استان با ۶۳ درصد کاهش تلفات ناشی از تصادفات را داشته است.

او اظهارداشت:باتوجه به تجزیه وتحلیل تصادفات حدود ۶۲ درصد از تصادفات در محدوده ۳۰ کیلومتری شهر‌ها رخ می‌دهند وبستگی به چند نکته دارد که باعث افزایش تصادفات می‌شود اول اینکه رانندگان که به محدوده شهر‌ها نزدیک می‌شوند سرعت خودرا افزایش می‌دهند که زودتر به مقصد برسند ودوم اینکه کمربند ایمنی خود را باز می‌کنند ودر این مواقع احتمال تصادف افزایش پیدا می‌کند که موجب جراحت می‌شود.

فرمانده انتظامی لرستان افزود: عدم توجه به جلوموضوع در زمان تصادفات حائز اهمیت است و تجزیه وتحلیل تصادفات نشان می‌دهد حدود ۴۸ درصد از تصادفات بر اثر عدم توجه به جلو توسط رانندگان اتفاق می‌افتد که این بی توجهی ممکن است در اثر خستگی وخواب آلودگی ویا صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی باشد که باعث انحراف ذهنی راننده می‌شود وتوجه وی از رانندگی راسلب می‌کند وحادثه به وجود می‌آورد وتوصیه می‌شود رانندگان حواسشان به جلو باشد واز تلفن همران استفاده نکنند.

سردارمهدیان نسب ادامه داد: سرعت یکی از عامل‌های اصلی در وقوع تصادفات است که اگر سرعت وسیله نقیله بالا باشد کنترل وسیله نقلیه از اختیار راننده خارج می‌شود وموجب حادثه می‌شود به خصوص در سرپیچ وقوس‌ها سرعت را کم کنند.

اوگفت: سومین عامل واژگونی است که حدود ۴۲ درصد از تصادفات به صورت واژگونی اتفاق می‌افتد که ممکن است در اثر سرعت بالا وعدم توجه به جلو در حین رانندگی واستفاده از تلفن همراه ویا مصرف موادمخدر وروان گردان‌ها است که توصیه می‌شود رانندگان حتما به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند.

سردارمهدیان نسب اظهارداشت: با توجه به شروع مسافرت‌های تعطیلات پایان هفته وعیدسعید فطر در کشور واستان از امروز تا روز ۳ شنبه پیش بینی افزایش سفر را در استان داریم رعایت مقررات ایمنی وترافیکی /پرهیز از عجله وشتاب/توجه کامل به جلووپرهیز از حرکات مخاطره آمیزو پرهیز از خواب آلودگی مد نظرقرار بگیرد.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: پلیس راهور وراه استان از حداقل ۱۵۰ گشت خودرویی واستفاده از تمام ظرفیت‌های موجود به صورت شبانه روزی در سطح معابر و محور‌های مواصلاتی حضور فعال دارند.

سردار مهدیان نسب افزود: اولویت پلیس حضور میدانی وکنترل سفر‌ها به خصوص در مناطق تفریحی گردشگری وحضور در نقاط حادثه خیز به منظور کنترل تخلفات وپیشگیری از تخلفات وپیشگیری از تخلفات است.

او ادامه داد: بیشترین علت تصادفات در سال گذشته عدم توجه به جلو ۴۷ درصد وعدم رعایت حق تقدم ۳۷ درصد وعدم استفاده از کمربند ایمنی وسرعت وسبقت غیرمجاز بوده است.

سردار مهدیان نسب اظهارداشت: بیشترین ساعات تصادفات ساعات عصرگاهی به خصوص از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است.

فرمانده انتظامی لرستان افزود:با توجه به افزایش تردد در سطح معابر ومحور‌های استان ضمن هشدار به مردم در بحث رعایت فاصله گذرای اجتماعی تاکید بر رعایت مقررات راهنمایی ورانندگی از طرف مردم است.

او گفت: قبل از سفر از سلامت خودرو وهمراه داشتن تجهیزات لازم فنی مدنظرباشد وپس از طی مسافت ۲ ساعت رانندگی ۲۰ دقیقه استراحت کنندو پلیس راع وراهور با استفاده از تجهیزات الکترونیکی (دوربین ثبت سرعت) نسبت به برخورد قاطع وبدون اغماض اقدام می‌کنند.

سردار مهدیان نسب ادامه داد: خانواده‌ها نسبت به مراقب از جوانان موتور سوار وتاکید بر استفاده از کلاه ایمنی اقدام کنند.

او گفت: در شهر‌ها ۳۶ نقطه حادثه خیر ودر جاده ۹۸ نقطه حادثه خیز وجود دارد وامیدواریم مسئولین نسبت به آشکار سازی وایمن سازی آن‌ها اقدام کنند.

فرمانده انتظامی لرستان افزود: در تجزیه وتحلیل تصادفات در دو ماهه اول امسال در شهرها ۶۲ درصد ودر جاده ۴۵ درصد که در مجموع استان با ۶۳ درصد کاهش تلفات ناشی از تصادفات را داشته است.

انتهای پیام/م

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر