کد خبر: ۷۳۶۵۹۲۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۳۶۵۹۲۷
گروه : گیلان » رشت
استاندار گیلان خبر داد؛

استاندار گیلان گفت: واحد‌های گردشگری و خدماتی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شوند.

پلمب واحد‌های گردشگری در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتیبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع، استاندار گیلان روز گذشته در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا بر لزوم پرهیز هموطنان از سفر‌های غیرضروری تاکید کرد و گفت: همچنان و پیوسته به رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط شهروندان و همه واحد‌های ارائه دهنده خدمات اصرار داریم.

او افزود: در ابلاغیه‌ها و نظارت‌های مستمر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین بازرسان مرکز بهداشت، تعزیرات و اماکن؛ تاکید شده است تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای میزبانی از گردشگران رعایت شود و در صورت عدم رعایت واحد متخلف پلمب می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ستاد ملی در روند مبارزه و مهار این ویروس در کشور تقریبا از ۳ مرحله عبور کرده ایم، اظهار داشت: اعلام دقیق بیماری و بسیج کشور برای مقابله با آن، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع بیماری با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و نیز بازگشایی‌های تدریجی و پلکانی کسب و کار‌ها از مراحلی بود که از آن عبور کردیم.

زارع با بیان اینکه اکنون به تدریج وارد مرحله چهارم می‌شویم، ادامه داد: در این مرحله نظارت‌ها و بخش تشخیص بیماری با هدف شتاب در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان تشدید می‌شود، اما همچنان تأکید داریم که دستور العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شوند.

او تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا و طبق اعلام رئیس جمهوری در جلسه این ستاد؛ اماکن و صحن حرم‌ها به‌جز رواق‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پس از عید فطر گشایش می‌یابند.

نماینده عالی دولت در گیلان از بازگشایی مساجد و برگزاری نماز جماعت به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌هایی که وضعیت سفید دارند، خبر داد و گفت: در خصوص بازگشایی همه مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، در جلسه بعدی ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری می‌شود.

زارع به موضوع بازگشت روال عادی حضور کارمندان در سر کار به عنوان یکی دیگر از مصوبات امروز ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره کرد و افزود: از ۱۰ خردادماه، همه کارمندان اداری با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه در محل کار خود حضور می‌یابند.

او با اشاره به اینکه موزه‌ها و مکان‌های تاریخی نیز از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازگشایی می‌شوند، افزود: با توجه به اینکه بازگشایی این اماکن و از سر گیری فعالیت مشاغل، زمینه افزایش مراودات و امکان شیوع بیماری را فراهم می‌کند؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نیز تشدید نظارت‌ها در جهت پیشگیری از تجمعات مورد تاکید است.

استاندار گیلان به دیگر مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: چارچوب "شهید خدمت" مشخص و ابلاغ خواهد شد که افراد فوت شده در حوزه سلامت، در حکم شهید هستند و ابتدا کمیته استانی و سپس کمیته ملی آنان را شناسایی و اعلام می‌کند.

زارع با اشاره به لزوم پرهیز هموطنان از سفر‌های غیرضروری، به کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد استانی تأکید کرد فرآورده‌های رسانه‌ای مرتبط برای ارائه آموزش‌های پیشگیرانه و هشدار‌های لازم تولید شود.

او با اشاره به اهمیت نظارت اتحادیه‌ها و اصناف بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا، واحد‌های تولیدی و صنعتی وضعیت قابل قبولی داشتند و باید با رعایت الزامات بهداشتی، همچنان نسبت به افزایش توان تولیدی خود اقدام کنند.

استاندار گیلان افزود: برخی صاحبان مشاغل به منظور بهره‌مندی از تسهیلات کم بهره اعلام شده از سوی دولت، نگرانی‌هایی داشته اند که باید این واحدها، شناسایی و به کارگروه مربوطه ذیل ستاد مالی، معرفی شوند ضمن آنکه بانک‌ها می‌توانند از منابع داخلی خود نسبت به ارائه بخشی از تسهیلات اقدام کنند.

زارع در بخش دیگری از سخنانش با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی عبادات در ماه پر فضیلت رمضان، ابراز اطمینان کرد: همان گونه که مردم در شب‌های قدر، توصیه‌های بهداشتی را رعایت کردند، در برگزاری نماز عید فطر نیز این مهم، مورد توجه خواهد بود.

زارع همچنین سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی و آزادسازی خرمشهر و یاد و خاطره ۲۶۰ شهید گیلانی عملیات بیت المقدس و جانبازان سرافراز این عملیات را گرامی داشت.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر