کد خبر: ۷۳۷۱۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
کد خبر : ۷۳۷۱۱۵۰

این روز‌ها گپ و گفت‌های فضای مجازی و درد دل‌ها حاکی از دلواپسی و نگرانی‌ها در زمینه بازگشایی مدارس و در کنار آن انتشار ویروس کرونا و ابتلای فرزندان شان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، با وجود تاکیدات بسیار برای در خانه ماندن آحاد جامعه به دلیل ادامه داشتن شیوع بیماری کرونا ویروس، باز شدن مدارس و حضور دانش آموزان برای امتحانات معضلی بزرگ و ناهماهنگ با سیاست قرنطینه‌ای محسوب می‌شود.

بدون شک باز شدن مدارس و حضور دانش آموزان برای امتحانات به صورت حضوری هرچند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد، اما باز به دلیل بعضی از شرایط مثل رفت و آمد دانش آموزان به انتشار ویروس کرونا کمک می‌کند.

مریم صادقی فرد مادر یکی  از دانش آموزان است که مانع حضور فرزند خود برای امتحانات حضوری شده است گفت: به دلیل نگرانی از ابتلای فرزندانم به ویروس کرونا مانع حضور او برای امتحاناتش در مدرسه شده ام.

او افزود: با صحبت‌هایی که با بسیاری از والدین دانش آموزان داشتم خانواده‌های زیادی مانع رفتن فرزندان خود به مدرسه برای امتحانات حضوری شده اند.

بیشتر بخوانید: آیا امکان غیر حضوری بودن امتحانات پایه نهم وجود دارد؟

رضا معظمی یکی از والدین دانش آموزان با اشاره به اینکه سلامت فرزندان ما مقدم بر آموزش است، گفت: نمی‌توانیم درس خواندن فرزندان مان را به قیمت سلامت و جانشان معا وضه کنیم، لذا از حضور او برای امتحانات حضوری در مدرسه جلوگیری می‌کنم.

یک مادر دانش آموز دیگر نیز با بیان اینکه دو دختر ۱۳ و ۱۸ ساله دارم، گفت: چگونه فرزندانم را راهی مدرسه کنم وقتی به گفته خود مسئولین امکان مجدد انتشار ویروس کرونا بسیار زیاد و مشهد در وضعیت قرمز است.
 
 با توجه به برگزاری امتحانات دانش آموزان در مدارس بسیاری از خانواده‌های دانش آموزان به دلیل نگرانی و ترس از ابتلای فرزندان آن‌ها به ویروس کرونا مانع رفتن دانش آموزان خود به مدرسه برای امتحان شده اند.
 
چندی پیش ،در پی تماس های مکرر والدین با مدیر روابط عمومی اداره کل آموز ش و پرورش خراسان رضوی ارتباط گرفتیم .مهدی مجیدی فر مدیر روابط عمومی اداره کل آموز ش و پرورش خراسان رضوی  گفت: برگزاری امتحانات دوره نهم، به صورت حضوری برگزار می شود و این تصمیم وزارتی است و تصمیم هم قطعی است.
 
او افزود: تاکید شده به مدارس، فاصله گذاری اجتماعی و انجام پروتکل های بهداشتی انجام شود.
 
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: والدین دغدغه ای در این مورد نداشته باشندو با رعایت فاصله گذاری اجتماعی امتحانات برگزار می شود.
 
اما والدین به این خبر اقناع نشدند، آنها مدعی بودند چرا  بروجرد امتحانات پایه نهم را غیر حضوری برگزار می کند و مشهد با وجود قرمز بودن، هیچ تصمیمی صورت نمی گیرد.
 
به دنبال طرح شکایات از والدین و پویش‌های چند صد نفری در شهر ها از جمله مشهدبا عنوان " من فرزندم را دوست دارم"  پس از گفت گوی استانی با روابط عمومی اداره کل آموزش و پروش خراسان رضوی با وزارت آموزش و پرورش ارتباط گرفتیم.

 حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش  گفت:  حضوری بودن امتحانات به دلیل هدایت تحصیلی است و نمره دهی معلمان در انتخاب رشته دانش آموزان تاثیر دارد.
 
او افزود: نمرات پایه نهم ضریب 3 دارد در بحث هدایت تحصیلی و انتخاب رشته از اهمیت خاصی برخوردار است .

اما سوالی که بی پاسخ ماند. چرا شهر‌هایی مانند بروجرد از این قاعده مستثنی شدند و امتحانات غیر حضوری است و شهر‌هایی مانند مشهد با اینکه در وضعیت قرمز کرونایی هستند باید امتحانات به صورت حضوری برگزار شود؟

انتهای پیام//ف. غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر