کد خبر: ۷۳۷۴۵۰۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
کد خبر : ۷۳۷۴۵۰۵
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: سند جامع سلامت استان اردبیل با همکاری دستگاه های اجرایی متولی تدوین شده و در آینده نزدیک این طرح عملیاتی می شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل صبح دوشنبه در جلسه بررسی سند جامع سلامت استان اظهار کرد: سلامت مردم در هر برهه زمان از اولویت خاصی برخوردار است و به دلیل چاقی و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل فشار خون و دیابت در جریان ویروس کرونا تعداد مبتلایان و بستری‌ها زیاد شد.

او با بیان اینکه بحث راه اندازی ورزش‌های همگانی و آموزش در اداره کل ورزش وجوانان و آموزش و پرورش باید جدی گرفته شود، افزود: تعداد جمعیت خانواده آموزش و پرورش بیش از سایر ارگان‌ها و خانواده‌ها است بطوری که بیش از۲۲۰هزار نفر تحت نظر این اداره کل فعال هستند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سند جامع سلامت قبل از شیوع ویروس کرونا تهیه و تدوین شده بود تصریح کرد: اجرای این سند بعد از فروکش کردن ویروس کرونا با هماهنگی دستگاه‌های متولی و ngo‌ها در سطح استان با مشارکت مردم اجرا و عملیاتی می‌شود.

بهنام جو با تاکید بر اینکه در این سند باید در حین اجرا تمام پیشنهاد‌ها و نارسایی‌ها بررسی شود گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی از وجود جامعه شناسان و روان شناسان بیشتر بهره‌مند شدیم و نتیجه قابل قبولی در این طرح مشخص شد.

او ادامه داد: در طرح سند جامع سلامت باید از متخصصان تغذیه در امر مشاوره و آموزش بیشترین بهره برداری را در صدا و سیما و کارگاه‌های اداری داشته باشیم.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از کادر درمانی در بحث پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: باید در طرح جامع سلامت از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها جهت اطلاع رسانی دقیق نهایت بهره را ببریم.

بهنام جو با تاکید بر اینکه در این طرح بحث ساماندهی پسماند، فاضلاب شهری، ورزش‌های همگانی و توسعه تحرکات همگانی در نظر گرفته شده افزود: در سال جاری اعتبار خوبی برای توسعه فاضلاب شهری اردبیل و نمین و سایر شهرستان‌ها گذاشته شده و باید آب و فاضلاب استان در این زمینه برای تکمیل پروژه‌ها نهایت تلاش خود را بکار گیرد.

او همچنین ساماندهی پسماند شهری و بیمارستانی با الگوگیری از استان‌های موفق و اجرای بخش خصوصی با حمایت شهرداری را ازالویت‌های این سند بر شمرد و افزود: علیرغم اجرای مفاد این سند ادارات دولتی و سازمان‌ها باید به عنوان الگو و سرمشق و در بحث ورزش و توسعه ورزشی اقدام کنند.

استاندار اردبیل همچنین از عوامل دانشگاه علوم پزشکی خواست غربالگری و آماری که در بحث کرونا به دست آمده جهت احصا و پیگیری از خانواده‌های دارای بیماری زمینه‌ای تلاش کنند.

بهنام جو گفت: در شهرستان‌ها هم فرمانداری‌ها با پیگیری موضوع متناسب با موقعیت جغرافیایی و جمعیتی موضوع را مدیریت کنند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر