کد خبر: ۷۳۷۵۱۹۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
کد خبر : ۷۳۷۵۱۹۴
گروه : کرمان » کرمان
بسته خبر‌های انتظامی؛

بابسته خبر‌های انتظامی امروز ۱۲خرداد ۹۹همراه سایت باشگاه خبرنگاران جوان کرمان باشید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،دربسته خبر‌های انتظامی امروز ۱۲خرداد ۹۹می خوانیم.

تخفیف عید تاعید راهنمایی و رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از ارائه تخفیف به وسائط نقلیه توقیفی بالای یک سال در سطح استان از عید فطر تا عید غدیر خم خبر داد.

سرهنگ یوسف نجفی گفت: حسب تدابیر فرماندهی انتظامی استان و به منظور رفع مشکل هم استانی‌ها طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی بیش از یکسال با شرایط ویژه از عید سعید فطر تا عید غدیر خم به مرحله اجرا در آمد.

اوافزود: درخصوص ترخیص خودرو‌های توقیفی بیش از یکسال ۱۰ درصد و مازاد آن حداکثر ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: برای ترخیص موتورسیکلت‌های بیش از یکسال ۱۰ درصد تخفیف و برای هر سال بیشتر ۵ درصد وحداکثر ۵۰ درصد تخفیف لحاظ می‌شود.

او بیان داشت: با هماهنگی صورت پذیرفته با شرکت‌های بیمه و اعلام آمادگی آنان برای همکاری در راستای طرح مذکور به خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های توقیفی بیش از یکسال در ارائه بیمه به صورت کوتاه مدت و یا بیشتر بدون احتساب جریمه صادر نشدن بیمه نامه، با اقساط صادر و تحویل می‌شود که شروع طرح از روز شنبه ۱۷ خرداد ماه لغایت ۱۶ مرداد ۹۹ است.

رونق گردشگری در سایه احساس امنیت شکل می‌گیرد

فرمانده انتظامی استان در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان کرمان گفت: رونق گردشگری در سایه احساس امنیت شکل می‌گیرد و نیاز به سرمایه گذاری در این حوزه است.

سردار عبدالرضا ناظری در دفتر خود میزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بود و طی سخنانی عنوان کرد: با شیوع کرونا آسیب‌های زیادی متوجه اقشار جامعه شده است و در بعضی بخش‌ها آسیب‌ها عمیق‌تر بوده و یکی از بخش‌هایی که در آن آسیب‌ها جدی است بخش گردشگری است.

او افزود: سرریز مشکلات اقتصادی، متوجه حوزه ماموریتی پلیس است بنابراین تامین امنیت و ارتقاء ضریب احساس امنیت در حوزه گردشگری نیاز به برنامه ریزی و سرمایه گذاری دارد.

سردار ناظری همچنین بیان کرد: رونق گردشگری نیز در سایه احساس امنیت شکل می‌گیرد البته شاخص‌های نظم و امنیت در استان کرمان بالا است کافی است با سرمایه گذاری در حوزه امنیت و تدوین پیوست‌های امنیتی در حوزه گردشگری نگاه بیرونی و تصور مردم را هدایت تا شاهد رونق گردشگری باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: برای تدوین و برنامه ریزی پیوست‌های امنیتی در حوزه گردشگری کارشناسان پلیس این آمادگی را دارند چراکه به عنوان مثال اگر در کویر صنعت گردشگری رونق پیدا کند با حضور پلیس دیگر مشکلات امنیتی در کویر نخواهیم داشت و سایر بخش‌ها هم این گونه است.

سردار عبدالرضاناظری در پایان تصریح کرد: پلیس از ظرفیت‌های خود برای رونق گردشگری بهره خواهد گرفت البته با مشارکت شما باید کاری کنیم گردشگر بدون هیچ گونه نگرانی وارد کرمان و با خاطره خوش کرمان را ترک کند.

گشت‌های رضویون ظرفیتی برای ارتقا امنیت اجتماعی

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان راه اندازی گشت‌های رضویون را گامی مهم در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی دانست.

سرهنگ"ناصر فرشید"در نشست مسئولان انتظامی با سپاه و بسیج شهرستان بم گفت: ایجاد هماهنگی و وحدت رویه ناجا و سازمان بسیج تاثیر بسزایی در ارتقاء احساس امنیت جامعه خواهد داشت.

او افزود: استفاده از این خیل بزرگ آن هم در شرایط حساس کنونی و استمرار توطئه‌های دشمنان انقلاب، علاوه بر افزایش توان ناجا در تامین نظم و امنیت، اجرای بهتر فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا را نیز در پی خواهد داشت.

این مقام انتظامی اظهار داشت: اصلی‌ترین مسئله‌ای که دشمنان نظام وانقلاب روی آن دست گذاشته اند امنیت است و دشمن می‌خواهد با ایجاد ناامنی، نارضایتی عمومی و فاصله بین مردم و نظام را رقم زند.

فرمانده انتظامی شهرستان بم نیز در ادامه این نشست هدف اصلی گشت‌های رضویون را تامین امنیت با تلاش خود مردم برشمرد و بیان داشت: گشت‌های رضویون می‌توانند گامی مهم و بلند در مردمی کردن امنیت محسوب شوند.

سرهنگ اکبر نجفی، تبادل اطلاعات مهم در حوزه استحفاظی و تعامل با مردم را دو انتظار پلیس از گشت‌های رضویون دانست و تاکید کرد: بی تردید با حضور بسیجیان در کنار ماموران مقتدر ناجا، شاهد افزایش روزافزون امنیت خواهیم بود چراکه بسیاری از کشفیات و دستگیری‌های نیروی انتظامی مدیون همکاری‌های مردم این شهرستان است.

سرهنگ"احمد بدرآبادی"فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بم نیز در این جلسه ضمن تقدیر از انتظامی در خصوص همکاری با گشت رضویون بیان داشت: امنیت در یک کشور، چه امنیت اجتماعی و مدنی، چه امنیت اخلاقی و روانی یکی از پایه‌ها و ارکان اصلی پیشرفت و قوام و سربلندی کشور است بنابراین تامین آن یک وظیفه همگانی است.

کشف ۱۹۷ کیلوگرم حشیش در عملیات پلیس جیرفت

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان جیرفت با تعقیب نامحسوس و ردزنی یک دستگاه خودرو، ۱۹۷ کیلوگرم حشیش کشف و یک قاچاقچی را دستگیر کردند.

سردار"عبدالرضا ناظری"در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر جیرفت با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی دریافتند سوداگران مرگ قصد انتقال مقادیری مواد مخدر با یک دستگاه خودروی سواری از طریق محور‌های مواصلاتی این شهرستان به مرکز کشور را دارند.

او افزود: در این رابطه ماموران با استقرار نامحسوس در چند نقطه از محور ورودی شهرستان، خودروی مورد نظر را مشاهده وآن را با تعقیب و مراقبت نامحسوس و با هماهنگی قضائی در یک منزل در یکی از نقاط شهر توقیف کردند.

سردار ناظری تصریح کرد: ماموران در بازرسی از این خودرو ۱۹۷ کیلوگرم حشیش که به صورت ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

رد رشوه ۵ میلیون ریالی مأمور وظیفه شناس کلانتری ۱۲ بردسیر

فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر از رد رشوه ۵ میلیون ریالی از سوی رئیس کلانتری این شهرستان خبر داد.

سرهنگ"جعفر غضنفری"بیان داشت: اخیرا فردی برای ترخیص خودرو خود از پارکینگ به کلانتری ۱۲ بردسیر مراجعه کرده و به ازای ترخیص غیرقانونی خودروی خود مبلغ ۵ میلیون ریال وجه نقد را به رئیس کلانتری پیشنهاد می‌دهد.

او افزود:این مامور و مسئول وظیفه شناس با انعکاس موضوع به فرماندهی و مسئولان رده‌های نظارتی، رشوه پیشنهادی را صورتجلسه و متهم را به مراجع قضایی معرفی کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر از عموم شهروندان خواست تا هرگونه انتقاد، پیشنهاد و تقدیر در راستای عملکرد پلیس را با دفتر نظارت همگانی از طریق سامانه ۱۹۷ در میان بگذارند.

کشف ۲۶ تن گندم قاچاق در بم

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف بیش از ۲۶ تن گندم قاچاق در محور"بم-زاهدان"خبر داد.

سردار"عبدالرضا ناظری"اظهار داشت: ماموران دایره مبارزه با کالای قاچاق و ارز پلیس آگاهی شهرستان بم هنگام پایش تردد‌های خودرویی محور"بم-زاهدان"یک دستگاه تریلر را جهت بررسی متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از تریلر ۲۶ تن و ۷۷۰ کیلوگرم گندم فاقد هر گونه مجوز از اداره غله که از استان فارس بارگیری شده بودند کشف شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش این بار گندم ۷۵۰ میلیون ریال برآورد شده، تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.

دستگیری هکر اطلاعات دانش آموزان در فضای مجازی

فرمانده انتظامی شهرستان"عنبرآباد"از دستگیری یک جوان ۱۶ ساله به اتهام دسترسی غیرمجاز به اطلاعات دانش آموزان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ"محمود بیدشکی"در تشریح این موضوع گفت: طی اعلام شکایت تعدادی از دانش آموزان از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان با موضوع هک شدن اطلاعات فردی و سوءاستفاده از هویت شخصی آنان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

او افزود: شاکیان از وجود و احتمال انتشار تصاویر شخصی و اطلاعات خصوصی خود که در تلفن همراه و پروفایل شبکه‌های اجتماعی، ابراز نگرانی کرده و از پلیس تقاضای توجه ویژه به این مورد را داشتند.

سرهنگ بیدشکی ادامه داد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد این فرد در فضای مجازی با استفاده از شماره‌های مجازی با ورود به گروه‌های مدارس، ضمن هک واتساپ و دسترسی به داده‌ها و اطلاعات حریم شخصی افراد، اقدام به انتشار مشخصات دانش اموزان در شبکه اینستاگرام کرده بود که در این رابطه ماموران پلیس فتا شهرستان با اقدامات تخصصی در فضای سایبر، عامل هک و نفوذ به گروه‌های واتساپ مدارس را شناسایی و دستگیر کردند.

او تصریح کرد: این متهم ۱۶ ساله در تحقیقات اولیه و در مواجهه با مستندات موجود به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام صرفا سرگرمی و اثبات توانایی هایش اعلام کرد.

سرهنگ بیدشکی عنوان کرد: برابر ماده یک قانون جرائم رایانه‌ای "اگر کسی به طور غیر مجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی دسترسی یابد به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد" و همچنین برابر مواد ۱۶ و ۱۷ این قانون"هر کس تصویر یا فیلم یا اسرار دیگری را بدون رضایت وی منتشر یا در دسترس دیگران قرار دهد و مبادرت به انتشار آن کند به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و جزای نقدی ۵ تا ۴۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد".

فرمانده انتظامی شهرستان عنبرآباد در پایان گفت: تلفن همراه محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات مهم و خصوصی نیست و در صورت نگهداری اطلاعات تلفن همراه می‌بایست رمز عبور قوی و مناسب داشته باشد تا اگر تلفن ما هک شد یا به سرقت رفت اطلاعات مهم و حریم خصوصی ما به خطر نیفتند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر